Wpis z mikrobloga

@bezczelny_klamca: po prostu trzymałby linię frontu o grubości kilku armii-pozwoli to bez problemu oblegać, a jeśli prusacy zaatakują, to może praktycznie bez ograniczeń wzmacniać armiami z tyłów. ale to przejdzie tylko z AI-moje prusy mają 300k armię, więc byłby stackwipe i white peace
  • Odpowiedz
@bezczelny_klamca: Nie zrobisz stack wipe kilka razy większej armii, na te twoje 50k bym wrzucił 200k i wprawdzie by space marines natłukli sporo ale w końcu by zdechli a twój manpower bardzo szybko by padł.

@SDammtsg Dokładnie, plus mogę jeszcze wystawić kilkaset tysięcy najemników którzy by ganiali za prusakami nie bacząc na straty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SDammtsg: @Myrten: Przez 70 (różnica w datach obu screenów) lat FL Prus też by urósł, i to pewnie sporo. Można spokojnie założyć, że do co najmniej 250, a pewnie skończyłoby się dobrze ponad 350. No i Prusy mogą spokojnie trzymać całą armię w jednym miejscu, a w przypadku Hiszpanii jest ona rozproszona po koloniach. Poza tym, ile kasy potrzeba, żeby taki FL utrzymać? U Prus znacznie lepsi generałowie,
  • Odpowiedz
@bezczelny_klamca: Daj znać jak będziesz 70 lat do przodu to zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i Prusy mogą spokojnie trzymać całą armię w jednym miejscu, a w przypadku Hiszpanii jest ona rozproszona po koloniach

A co za problem ją sprowadzić na wojnę albo wyjść ponad force limit?

Można spokojnie założyć, że do co najmniej 250, a
  • Odpowiedz
@Myrten: To jest jedna z moich wcześniejszych rozgrywek. Skończyła się tym, że byłem w stanie bez problemu pokonać sprzymierzone armie Francji, Hiszpanii i Wenecji (dosyć zblobowanej). Nie miałem problemów z pieniędzmi. Uczyniłem Lubekę drugim najbardziej dochodowym nodem na świecie, miałem tam ~80% trade power. Do tego economic, w dalszej fazie gry ekspansja w kierunku Włoch i Holandii.

Aragonia tez ma bonus, stąd wyższe ale nie znacznie


@Myrten: A
  • Odpowiedz
@bezczelny_klamca:

Skończyła się tym, że byłem w stanie bez problemu pokonać sprzymierzone armie Francji, Hiszpanii i Wenecji (dosyć zblobowanej)

AI to wiesz... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie miałem problemów z pieniędzmi. Uczyniłem Lubekę drugim najbardziej dochodowym nodem na świecie, miałem tam ~80% trade power. Do tego economic, w dalszej fazie gry
  • Odpowiedz
@Myrten na starych patchach zrobiłem "mokry sen akwarelisty"(Niemcy od Paryża po Moskwę) to miałem 650k FL, znacznie lepszych generałów, morale ponad 10 i max dyscypliny, tylko wtedy można było wyciągnąć tylko 127,5%. Wciągnął bym Cię nosem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy wygrałbyś bitwę 100k vs 200k? albo 100k vs 300k?


Pamiętaj, że to co jest ponad combat width nie walczy. Przy dobrym generale (a w tamtej rozgrywce trafił mi się m.in. 6/6/0/0) jak najbardziej miałbym szanse. Tym bardziej, że miałem w zanadrzu jeszcze policy zwiększającą CA artylerii.

No bo masz strasznie małą armie


@
  • Odpowiedz