Wpis z mikrobloga

@matra: @Dreamek: wczesniej lepiej zrobic sobie badani aby sparwdzic czy masz niedobroy, wiatmina B12 jest w wilu prodkutach pochodzenia miesnego. Zazwyczaj wegetarianie i weganie maja niedobory, zdarza sie jednak coraz czesciej ze miesozercy tez maja ten problem.
@matra: B12 jest water soluble wiec lykaj kiedy chcesz.

BTW jak kupujesz wtaminy to generalnie sparwdz jakie formy sa tak naparwde lepiej przyswajalne bo w wiekszosci witamin, ktore znajdziesz w sklepach sa tanimi suplementami, ktore sie nie sa wchlaniane, sa to pieniedze wyurzycone w bloto. Najgorsze jest przyjmowanie wszelakich multi witamin.
@zielakowy: do tej pory jeśli łykałam suple to głównie z iherb, raczej nie ufam byle czemu z apteki. B12 miałam w Two Per Day'u ale cholernie źle znoszę ten suplement, więc go odstawiłam i nie wiem czy wracać do niego i po prostu łykać na noc, czy szukać czegoś innego.
@mezon: oh dziękuję ( ͡º ͜ʖ͡º)
@matra: @mezon: dozylenie wszytsko lepiej wchodzi :-) ale nie jest to tak parktyczne, przy duzych niedoborach i problemach jelitowych zatstrzyki sa jedynym wyjsciem. w innym wypadku Methylcobalamin zadziala.

jakis czas temu jak przyjmowalem B12 Methylcobalamin zmieszana z innym suplementem, zjadalem moze 2-3 w tygodniu , zrobilem badania i moja B12 bylo meeeega duzo, az troszke chyba za duzo wedlug norm.
@matra: zerkajac na sklad tego wo wychodzi ze nie jest zle, ale czy potrzebujesz tych wszytskich witamin i dodatkow wlasnie w takich ilosciach ? mowilas ze zle znoisisz ten suplement wiec byc moze jakas czesc co tam jest nie jest ci potrzebna w takich ilosciach, poztym nie powinnas tego jesc na noc.