Wpis z mikrobloga

Okazało się że taksówkarz chciał moje dolary nie dlatego że jest pazernym #!$%@?( ͜͡ʖ ͡€)
tylko dlatego że to podróbki.
Były to pieniądze, które tego samego dnia wypłaciłam z bankomatu

Przekonałam się płacąc w markecie za zakupy. Kasjerka po sprawdzeniu poinformowała mnie że pieniądze nie są prawdziwe.
Zrobiłam się czerwona, bo w kolejce za mną stali ludzie.
Także wyjęłam drugi banknot 100 yuanów ale okazało się że to również podróbka
kurdeprzypau.jpg
w końcu nie zapłaciłam za zakupy a nie mam nawet czokoszoków
W Chinach prawie w każdym sklepie są maszynki do sprawdzania czy banknoty są prawdziwe
pokazuje to jak wielka jest skala tego rodzaju przestępstw.
Dzisiaj z kolei to współlokatorka wypłacała 200, z czego 100 okazało się fałszywe( )
Wiem, że to stosunkowo nieduże kwoty (100yuanów to ok 70zł) ale już skontaktowałam się z bankiem.
#chiny #truestory #gorzkiezale
adableble - Okazało się że taksówkarz chciał moje dolary nie dlatego że jest pazernym...

źródło: comment_wObEu0euGAUFgfIJ55OeEqEDfB4qvze4.gif

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@adableble: U nas zaraz by zamknęli sklep i czekali na bagiety. Potem byś tylko dostała jakiś zarzut i trafilabys do aresztu a potem do pierdla. Skoro w sklepach mają maszynki do sprawdzania to czemu banki nie sprawdzają jakie banknoty przyjmują?
  • Odpowiedz
@1984: to musi być chyba wina serwisanta, który wkłada banknoty do bankomatu. Na tym kampusie to tajemnica poliszynela. Może ten serwisant to jakaś daleka rodzina czcigodnego Mao że go jescze nie zamknęli( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@adableble bank nic nie zrobi, bo jak udowodnisz im, że akurat ten banknot był z ich bankomatu? Możesz jedynie oddać fałszywe pieniądze na policję i następnym razem używać alipaya
  • Odpowiedz
@adableble: w Polsce kiedyś ludzie od bankomatów byli wtykami i rozprowadzali tak kase. Wkladali do bankomatow fałszywe. Ciekawe czy dzisiaj w polsce dalej z bankomatu mozna wyciagnac falszywe...
  • Odpowiedz
@heeidi alipay to aplikacja, która umożliwia Ci płatność bezgotówkową, podłączasz do niej swoją kartę bankową i dzięki temu nie musisz się już w 99% martwić o gotówkę w portfelu, wystarczy ci telefon. Na tej samej zasadzie działa Wechat wallet, najlepiej jest mieć obie aplikacje.
  • Odpowiedz
@Asterling: żebyś wiedział. Moja mama dostała w sklepie na święta stare 50groszy w następnym sklepie płaciła za zakupy to kasjerka na policje chciała dzwonić(#!$%@?!) a moja mama bez okularów naprawdę słabo widzi a zapomniała je zabrać z domu.
  • Odpowiedz