Wpis z mikrobloga

@blekitny_orzel: to moje jest poprawne, jej byłoby poprawne w takiej formie "would be scary if I actually came?", a tu chodzi o czas przeszły i trzeci conditional który łączy would have been i formę zaprzeszłą czyli had + 3 forma.
@blekitny_orzel ogólnie to wydaje mi się ze i moja wersja jest poprawna jak i twoja. Twoja może bardziej poprawna gramatycznie jeśli mówimy tutaj czysto teoretycznie, np. Piszac to na teście. Ale w mowie potocznej moje zdanie też by przeszło :D
@GreenCasein: no ja trochę mam kontakt z anglikami bo chłopak siostry taki angol kurde czasem się zjawia u nas :) I ja typa serio lubię i sporo sobie gadamy i nigdy mi nie wytknął, żebym czasy #!$%@?ł czy coś. Chociaż przyznał, że mam jednak wyraźny akcent...
@blekitny_orzel ja teraz mieszkam w Irlandii Północnej i często pytam o poprawne formy jakis czasowników których nie znam ale jak tylko wspomne i jakimś konkretnym czasie to się patrzą jak na debila i przyznają że nie mają pojęcia. Gadać gadają ale o języku od tejdrugiej strony to nie mają pojęcia
@GreenCasein: W mowie potocznej sporo by przeszło, ale nie, twoja wersja nie jest poprawna. Trzeci conditional łączy się z had i 3 formą czasownika, nie z drugą formą bez had... Nie wiem czemu uważasz, że coś niepoprawnego jest poprawne :D To zdanie opisuje sytuację z przeszłości, to już się działo. Ona nie przyjechała, ale gdyby była przyjechała to byłoby wtedy w przeszłości trochę strasznie. Czas dziwny, no ale taki mają język.
@GreenCasein: haha wiedziałem :D Wiedziałem, że oni wszyscy tam mówią po prostu naturalnie i pewnie nie bardzo ogarniają w ogóle co to "present simple" jest :) Ale przyznam, że czasami nie jestem pewien czy mówię poparwnie. Chociaż nigdy nikt mnie nie poprawił. Oprócz pani od Angielskiego w liceum :)
@Letoo jeśli chcesz mówić na 100% poprawnie to twoja wersja jest poprawna. Ja jak mówię to nie zastanawiam się nawet nad tym wiec powiedziałabym 'came' I to też nie byłaby tragedia bo każdy by to zrozumiał.
@blekitny_orzel: ale ty jej zaciekle nie bronisz. Trochę #logikarozowychpaskow @GreenCasein :D "twoja jest poprawna teoretycznie, ale ze Anglicy mówią z błędami to moja też jest w sumie poprawna, bo taki przeciętny irlandczyk sypiący piasek do betoniarki by się nie kapnął, że powiedziałam źle" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie pytałem za jaka forme nie idzie się do pierdla tylko jaka jest poprawna gramatycznie zgodnie z wytycznymi języka.
@GreenCasein: Napisalas też, że w sumie twoja też jest poprawna, tu cytat: "ze i moja wersja jest poprawna", to, że ktoś rozumie zdanie wypowiedziane z błędem nie robi z niego bezbłędnego zdania ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Letoo bo według mnie jest :D ale rozumiem że potrzebujesz to do jakiegoś egzaminu czy testu, i wtedy to twoja wersja jest poprawna, mojej nie używaj bo pomyślą że nie znasz warunków. Ale jest też tryb mieszany ale niestety nie pamiętam jakie tam są mieszania pomiędzy czasami
@blekitny_orzel: a ty sie podlizujesz, @GreenCasein użyła gramatycznej niepoprawnej formy, na początku nie byłem tego pewien dlatego zapytałem, teraz jestem, bo doczytałem, a broni jej z uporem maniaka tak jakby jej korona miała spaść z głowy, gdyby po prostu przyznała się do błędu. Potem ty przybiegasz na białym koniu i to plusujesz. "Przyszłem do domu" jest poprawne, bo chociaż "Przyszedłem do domu" jest teoretycznie poprawne każdy zrozumie co powiedziałem, a niektórzy