Wpis z mikrobloga

Redaktorem naczelnym mojego ulubionego portalu, Obserwatora Finansowego, został dr Marian Szołucha.
Doktor nauk ekonomicznych, cóż może być nie tak?
A wiele może. Ten pan to nacjololo.

Zasiada w radzie nadzorczej Fundacji im. Bolesława Chrobrego, która wydaje prezentujący poglądy narodowców kwartalnik "Myśl.pl", jest jego wicenaczelnym. Fundacją kieruje Sylwester Chruszcz, dawniej działacz Ligi Polskich Rodzin, dziś członek rady decyzyjnej Ruchu Narodowego. Szołucha i Chruszcz współtworzą taktykę i strategię ruchu. Rok temu "Wprost" pisało, że tuż przed 11 listopada odbyło się spotkanie "gabinetu cieni" RN z udziałem ich obu.

Szołucha podkreśla, że jest "niezależnym" ekspertem. Często w tej roli występuje w TV Trwam Tadeusza Rydzyka.

Na kongres Ruchu Narodowego w czerwcu zaprosił go dawny LPR-owiec Krzysztof Bosak, dziś członek rady RN. W Młodzieży Wszechpolskiej Bosak był szefem struktury ogólnokrajowej, Szołucha - lubelskiej. W lipcu 2012 r. razem szkolili narybek w szkole letniej wszechpolaków w Łodzi.


W Towarzystwie Wszechpolskim "Sztafeta", które służy wszechpolakom do podtrzymywania kontaktów, Bosak jest w zarządzie, Szołucha - skarbnikiem.

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,132907,15113156,W_czasie_wolnym_od_polityki__czyli_przyczolek_narodowcow.html

A niedawno, gdy miał zostać członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, na jaw wyszły inne jego ciekawe powiązania.

Doktor Szołucha jest ekspertem oraz, wybranym w 2012 roku, skarbnikiem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych – najbardziej proputinowskiego think tanku działającego w Polsce.

Mateusz Piskorski, obecnie przewodniczący partii Zmiana, jak donoszą media powołał organizację do życia w roku 2007 w atmosferze skandalu. Sytuacja dotyczyła bliskich relacji Piskorskiego z Aleksiejem Koczetkowem. Ów dżentelmen to analityk polityczny związany z otoczeniem Władimira Putina


Tak, ten Piskorski, który został zatrzymany przez ABW za szpiegostwo na rzecz Rosji.
A to nie koniec.

Otóż według informacji opublikowanych przez wykładowcę University College of London, Antona Szekowostowa, który bada problematykę ruchów skrajnie prawicowych i ich powiązań z rosyjskim przemysłem propagandowym, nowy członek rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, skarbnik ECAG był zaproszony w roku 2014 przez władze rosyjskie do obserwacji regionalnych wyborów w Petersburgu. Ponadto jak wynika z raportu Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, był on również oddelegowany z ramienia CIS-EMO w charakterze obserwatora wyborów prezydenckich na Ukrainie w roku 2010.

http://sebastiangojdz.natemat.pl/165063,wtf
Po 5 dniach zrezygnował on z członkostwa w radzie PGZ.
Naprawdę obawiam się o poziom OF w przyszłości.
#neuropa #dobrazmiana #ekonomia #ruskapropaganda #polityka
Pobierz BarekMelka - Redaktorem naczelnym mojego ulubionego portalu, Obserwatora Finansowego,...
źródło: comment_LshaREJGetJXBqW7mUa1cZJMuKJnO9LW.jpg
  • 8
@BarekMelka: Wygląda mi na dobrego eksperta. Co teraz nazywa się "proputinowskim" thinktankiem? W ciągu ostatnich lat z zagorzałego zwolennika opcji zachodniej zacząłem, może nieśmiało, ale okazywać sceptycyzm wobec "instytucji" zachodnich, szczególnie polityki międzynarodowej i odczuwać pewną sympatię do niektórych inicjatyw Rosji. Czy jestem pachołkiem Putina?