Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy.
Zamówiłem jakiś czas temu tablet na #gearbest płaciłem przez #paypal ile jest czasu na otworzenie sporu od dokonania płatności? Dzisiaj to chyba 43 dzień od zamówienia i nie wiem czy już otwierać spór bo gdzieś widziałem, że spór trzeba otworzyć w ciągu 45 dni od płatności a tutaj jest napisane, że ochrona kupujących działa 180 dni i jak to w końcu jest?

Przesyłkę mieli wysłać opcją "Priority Line" ale mieli z nią jakiś problem i wysłali "Europe Express" nr paczki: RR593589064CZ
Dodam, że status "Przesyłka w transporcie" pojawił się dopiero po świętach przedtem był tylko ten z werem, ale co ciekawe status jest z wsteczną datą. Nie wiem czy to przez to, że zacząłem się bardzo mocno interesować co z moją paczką jeszcze przed świętami bo miał to być prezent na święta... W werze zapewniali mnie, że paczka na pewno od nich wyszła i u nich nie zalega, pytałem na poczcie, ale z tego co widziałem to pani w okienku wpisała nr paczki na http://emonitoring.poczta-polska.pl/ (więc tyle to i sam mogę sobie sprawdzić) komentarz jaki usłyszałem to tylko tyle że o 9-tego była w wer warszawa i dalej cisza i że nie jest w stanie powiedzieć gdzie ona może teraz być (no świetnie kutfa). Napisałem już do gearbest że jest jakiś problem, ale w razie gdyby zwlekali z odpowiedzią to pytam ile mam czasu na otworzenie sporu bo jednak kwota nie najmniejsza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wołam jeszcze @cebula_online bo Wy chyba ogarniacie temat
  • 4
@bananzo: dzwoniłeś na infolinię Poczty Polskiej?
Na PayPal masz ochronę 180 dni więc możesz poczekać chwilę jeszcze

Należy otworzyć Spór w terminie do 180 dni od daty wysłania płatności i wykonać procedurę rozstrzygania sporów w trybie online opisaną poniżej w części „Jak rozwiązać problem?” w sekcji 13.5.
@AliPaczka: Dzięki w takim razie poczekam chwilę na odpowiedź od gearbest. Mam znajomą pracującą gdzieś tam na poczcie (ale nie w okienku) Ogólnie infolinia nie dawała rady i pisała maila do jakiś tam ludzi z wer i zapewniali, że paczka od nich na pewno wyszła a było to w ostatnim tygodniu przed świętami. Ten kolejny status o przesyłce w transporcie tak jak pisałem pojawił się zaraz po świętach, ale z wsteczną