Wpis z mikrobloga

@greg1992: aż takim geekiem jeszcze nie jestem. Dopiero uczę się linuxa. Bawiłem się manjaro,mintem i slacko puppy obecnie. Póki nie nauczę się lepiej obsługi linuxa nie zamierzam Debiana ani archa tykać...
Wiesz wolę distro user friendly. Bo jeszcze czasami korzystam z windowsa.
  • Odpowiedz
@Kurajmo: Dobor odpowiedniego srodowiska to nie wszystko, sam system tez wiele ma do gadania jesli chodzi o uzycie ramu. Jesli chcesz cos ultra minimal a mimo wszystko funkcjonalnego to polecam Debiana z XFCE. Super distro jest tez Ubuntu Mate.
  • Odpowiedz
@uppss: teraz mam problem bo nie wiem czy ten dell i jego procesor wspiera PAE .
Już w jednym laptopie miałem kiedyś problem z tym PAE i xubuntu włączyć się nie chciał.
W tym dellu jest procesor Pentium 4 M
  • Odpowiedz
@fervi: za późno już leci instalacja Lubuntu na drugiej partycji.
Zobaczymy czy przejdzie.
Pożegnałem się z muzyką, filmami itp bo były na drugiej partycji.
No ale zobaczymy co z tego będzie
  • Odpowiedz
@fervi: instalator mi nie chciał kolejnej partycji zrobić.
To puściłem format.
I tak internetu mam sporo jeszcze. To co najważniejsze się pobierze.
Póki dysku na większy nie zmienię.
Obecnie mam tu 30gb
  • Odpowiedz
@fervi: eee jakiś błąd #!$%@? podczas instalacji gruba 2.
Dobrze ze XP nie ruszałem przy zabawie z Lubuntu.
Jak załatwię płyty CD.
To pobawię się z instalacją na całym dysku.
Póki co nie chce mi się.
I płyt DVD nie mam
  • Odpowiedz
@Kurajmo: Kolego. Szybki linux na słabym sprzęcie to jest mit. Sam to przerabiałem. Mam laptopa z P4M 1,7Ghz, 512MB RAM i gówno grafiką. Sprawdzałem wiele dystrybucji, nawet takie, których nazw teraz nie mogę sobie przypomnieć. Różne środowiska graficzne. Niektóre tak lekkie, że aż niepraktyczne.
I zawsze na końcu okazywało się że dziadek XP jest szybszy, bardziej responsywny, mniej muli.
  • Odpowiedz