Wpis z mikrobloga

Mirabelki,

Od tygodnia stosuje się do zasad koreańskiej pielęgnacji twarzy i taka piękna to dawno nie byłam ()
Skóra jest idealnie gładka, nawilżona, ale nie tłusta, subtelnie rozświetlona i generalnie wyglądam jak uczennica gimnazjum, a nie stara baba.


To wcale nie zajmuje dużo czasu (mi około 8 minut)
I nie trzeba wydawać majątku na kosmetyki. Ja póki co nic nowego nie kupiłam, tylko używam tego co mam w domu, a olejek do mycia buzi zastąpiłam zwykłym olejem kokosowym.

Technika i obrazek pochodzą z książki Sekrety urody koreanek

Polecam,
Żanet Kaleta

#mirabelkipolecajo #uroda #rozowepaski #pieknastronawykopu
M.....a - Mirabelki,

Od tygodnia stosuje się do zasad koreańskiej pielęgnacji twar...

źródło: comment_bOt2HsHL1ZIARWC4zSb0ecLm9j5eIOfy.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@IcyHot: Właśnie, bo zapomniałam o Was, Mireczki
Autorka książki zaznacza, że poleca te techniki również mężczyznom i że z niebieskim nawzajem podbierają sobie kremy. Wasze buzie też są ważne i warto o nie dbać, cobyście zawsze jak młodzi bogowie wyglądali ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja póki co forsuje moim bliskim chłopom, żeby czyścili twarz olejkiem, żelem, a potem nawilżali i używali filtrów.
  • Odpowiedz
@zupa_z_kasztana: Nieprecyzyjnie się wyraziłam.
Chodziło mi o to, że autorka książki poleca specjalny olejek do mycia twarzy. Ma on być lżejszy w konsystencji i łatwiejszy w spłukiwaniu. Natomiast ja póki co używam olejku kokosowego, który jest dostępny w większości sklepów za 10zł i miałam go już w domu ;p
  • Odpowiedz
@Mirabelia:

Najczęściej jest sucha, skłonna do alergii. Reaguje podrażnieniem na zmiany temperatury, nieodpowiednie środki myjące, kosmetyki na bazie alkoholu, chlorowaną wodę. Robi się wtedy zaczerwieniona, piecze albo swędzi. Taka skóra wymaga specjalnej troski i kosmetyków łagodnych, hypoalergicznych, bezalkoholowych, które nie będą jej wysuszać, ale dzięki substancjom o właściwościach kojących (np. alantoinie) łagodzić podrażnienia. Do peelingu (rób go maksimum raz w tygodniu) używaj produktów typu gommage lub enzymatycznych, które nie podrażniają
  • Odpowiedz