Wpis z mikrobloga

Cześć #programowanie!

Znalazłby się ktoś, kto chciałby wspólnie popisać jakąś aplikację w #rubyonrails? Jest duży potencjał na hajsy.

W związku z wejściem od przyszłego roku ewidencji czasu pracy, o której przeczytacie w tym znalezisku czuję dobry hajs z napisania właśnie prostej apki do rejestracji czasu pracy. Ja już coś takiego kodowałem dla norweskiej firmy z branży budowlanej (są zainteresowani rozwojem platformy, więc możemy nawet napisać coś dla nich). To może być prosty, hobbystyczny projekt, ale równie dobrze możemy go rozwinąć do naprawdę dużej platformy z aplikacją mobilną i przeliczać szekle z abonamentów surfując z Feuer w Dubaju.

Ja już coś tam umiem, od stycznia miałem szukać pracy jako Junior, ale hobbystyczna praca w teamie byłaby dla mnie na pewno świetną dodatkową nauką.
Do zespołu przydałby się na pewno jeszcze jeden RoR #backend (no i ja backend też) i jeden lub dwóch #frontend. Myślę nad rozbiciem backendu na mikroserwisy, dzięki temu, łatwo będzie skalować taką aplikację i sukcesywnie dorzucać kolejne moduły (urlopy, zwolnienia lekarskie, generowanie raportów itp). Technologia frontendu dowolna.

Jak na razie wszystko zdalnie, mam plan przeprowadzić się do #warszawa i ewentualnie tam możemy się spotykać, ale nie wiem jak mi się życie potoczy.
Wiem, że są już podobne platformy, ale mało rozreklamowane, głównie celowałbym w branżę budowlaną, bo mają duży hajs i z doświadczenia wiem, że zapotrzebowanie na takie patenty.

Ktoś coś? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 7
Ja już coś tam umiem, od stycznia miałem szukać pracy jako Junior


@PanBeton: Widzę potencjał.
Jesteś pewien, że zrozumiałeś artykuł? Bo nie rozumiem co mają urlopy i zwolnienia lekarskie do samozatrudnienia lub umowy zlecenie. Aplikacji/systemów do rejestracji czasu pracy jest już dużo. Musisz zrobić coś inaczej (być może nawet lepiej) od konkurencji.
Zdradź mi tajemnicę, co ma norweska firma do polskiego prawa?
@stacktrace: Jakbym miał 5 lat doświadczenia to bym nie szukał teamu tylko sam to napisał.

Spełnianie wymogów prawa to byłaby tylko jedno z zadań aplikacji. Duże firmy potrzebują takich systemów, inaczej papierologia zajmuje im zbyt dużo czasu. Norwedzy, dla których pracowałem zatrudniali około 50 osób, które co tydzień przynosiły kartki ile i na jakiej budowie pracowali. Ktoś musiał później siedzieć i sprawdzać, a księgowa przeliczać ile komu zapłacić. Teraz to wszystko
@PanBeton: Hej, to aktualne jeszcze? :) Od jakiegoś czasu próbuje robić coś w Railsach, zrobiłem masę tutoriali, byłem na warsztatach w jednej z firm, jednak nie mam specjalnie natchnienia ani pomysłu na jakiś projekt tworzony od 0, a chyba na tym etapie najwiecej nauczyłbym się właśnie na tworzeniu czegoś już konkretnego, przy okazji sprawdzi się w pracy grupowej i nauczyć czegoś nowego od siebie. Jak coś tam przy okazji dałoby się