Wpis z mikrobloga

Znajdzie sie jakis Mirek co byl zatwardzialym palaczem i przerzucil sie na #epapierosy #epapieros i mi poradzi?

Pale od jakichs 17 lat, paczka dziennie schodzi, zdrowie tez. Dawno temu jak epapierosy sie dopiero pojawialy probowalem jakiegos, ale byl generalnie o kant dupy rozbic bo nie mialem wrazenia zaciagania sie (przy wydychaniu cos tam bylo czuc), a dodatkowo po uzywaniu przez miesiac (rozsadnym, nawet nieco mniej niz zwykle fajki) zaczynala mnie bolec glowa, nie specjalnie sie czulem.

Jak widze od tamtego czasu sporo sie zmienilo na rynku i sa super hiper mody i cos tam jeszcze czego nie rozumiem. Dzis kupilem sobie syfiastego efajka jednorazowego za 10zl w kiosku zeby tylko sprawdzic odczucia - 99% tak samo jak z efajkiem sprzed lat. I teraz pytanie czy warto inwestowac w lepsiejszego, jaki to jest lepsiejszy i ogolnie jaka jest szansa na podobne wrazenia jak ze zwyklych smierdziuchow? Generalnie sama zawartosc nikotyny mnie nie rusza, moglo by jej wcale nie byc - to uzaleznienie czysto psychiczne/nawyk i liczy sie zeby wrazenia wdechowe byly w miare zblizone.
  • 25
@swiniak: sam się na tym nie znam ale mam kilku kolegów, którzy w ostatnich 3 miesiącach kupili sobie efajki i rzucili jedno i drugie (e+ zwykle). Nie jest to jakaś wykładnia ale trzech gości którzy w podobny sposób rzucili fajki daje do myślenia ;)

@swiniak: podaj przedział cenowy jaki chcesz wydać na efajka a polecimy coś w nim. Ja bym zaczynał od elektronika obecnie ale to moje zdanie, bo pokazało by mi to, że epapieros też może robić chmurę i nie muszę używać liquidu o mocy 18mg aby coś poczuć.
To moze jeszcze dodam tak ogolnie ze nie straszne mi wydac tak z 500zl (bo tyle schodzi w miesiac na zwykle) pod warunkiem ze bedzie wiernie oddane wrazenie palenia. Wole nawet jednorazowo wydac wiecej niz kupic cos za >= 200 i sie rozczarowac (o ile faktycznie sa jakies znaczace roznice).

Tabaka, skrecanie - odpada skrecane fajki mi nie smakuja, tabaka to cos zupelnie innego jesli chodzi o wrazenia... Ja zwyczajnie lubie palic
@swiniak: to jeszcze powiedz czy wolisz gotowe grzałki bo tak łatwiej choć się i tak zepsują a ostatnio u nas coraz ciężej bo ustawa :)
czy nie boisz się kawałka drutu, waty i śrubokrętów aby samemu skręcić sobie grzałkę
@pandapl: Na poczatek pewnie wolalabym gotowe z lenistwa. Ogolnie bac sie nie boje, skonczylem dobre technikum :P

@PMV_Norway: Doskonale, dziekuje Ci za przemyslenia, chociaz nie o to pytalem. 8 lat temu wlasnie tak zrobilem, powiedzialem #!$%@?, od teraz nie pale i przestalem na ok. 9 miesiecy. Ale ja lubie palic i nie chce przestac. Chce zeby bylo potencjalnie zdrowiej nie pozbawiajac sie tej przyjemnosci.
@pandapl: Dzieki bardzo, przejrze FAQ, ale nie widze tam dla mnie najwazjniejszej odpowiedzi (oczywiscie subiektywnej) - na co zwracac uwage zeby epalenie jak najbardziej przypominalo sensorycznie zwyklego fajka :)
@swiniak: Ja bym na Twoim miejscu wziął ego aio tak jak powiedział marek. Przy modzie za hiper pieniążków będziesz miał w #!$%@? chmurę i ogólnie jak to się mówi sztosik xd ale Tobie tego nie potrzeba. Za to przy aio masz chmurkę w miarę jak przy normalnych a do tego przepływ powietrza jest taki że czujesz że coś ciągniesz a nie jak przy modzie że #!$%@? Ci tyle powietrza że można
@swiniak: w sumie Panda podał najlepszy link na początek. W faq masz sensowne porady co, gdzie, jak i po co. Sam jarałem dokładnie 17 lat i da się przejść na e papierosy, tylko nie na te gunwopeny. Ja bym też sugerował Ego AIO, bo nie zostaniesz ze sprzętem za 5 stów w razie gdyby nie dało rady. Ew następny, droższy ale już nieco lepszy zestaw to istick pico full kit i