Wpis z mikrobloga

Szanowne #rozowepaski , uważam się za konesera kobiecej urody :)

Zastanawia mnie, co powoduje kobiecość, dlaczego dana cecha wyglądu jest kobieca, a dlaczego inna nie. Oczywiście wiem o uwarunkowaniach genetycznych, pociągu do symetrii, odpowiednich proporcji.

Przykładowo zrobiłem kiedyś takiego gifa. Dlaczego tak podobna twarz dwóch kobiet powoduje, że tak różnie odbieramy ich urodę? W tym przypadku jest to dosyć oczywiste, po pierwsze nos, ale przede wszystkim zarys szczęki, u Cameron Diaz o wiele delikatniejszy, ogólnie jest mniej okrągła jej twarz. Na minus u Diaz jest to, że jest wyraźnie starsza.

Swoją drogą na zdjęciu jest mirabelka, tylko już nie pamiętam, która :)

Wobec tego jeśli któraś sobie życzy, mogę jej zrobić recenzję zdjęcia (a najlepiej zdjęć). Próbkę mojej recenzji macie tutaj: http://www.wykop.pl/link/2976833/16-letnia-niemka-opowiada-o-swoim-strachu-film-na-fb-zostal-zablokowany-niem/#comment-33959977

Zasady: recenzję publikuję jako nowy wpis, na koniec daję ocenę w skali od 1 do 10, sam decyduję, czy podejmuję się oceny zdjęcia, oceny nie będą często, bo pewnie szybko mi się dziś to znudzi, także możliwe, że będą się pojawiały z wielodniowym opóźnieniem. O ile w ogóle jakaś się odważy oczywiście :)

Oferta promocyjna, można mi wysłać zdjęcie do oceny na PW z prośbą, abym opublikował samą recenzję, bez publikowania zdjęcia dla #atencyjnerozowepaski które nie chcą zrobić #pokazmorde . Będzie to coś w rodzaju #ocenmorde Czyli ja napiszę wpis bez zdjęcia i ludzie tutaj poznają mój opis jej urody, jednocześnie jej zdjęcie nie zostanie opublikowane nigdzie.

W komentarzu kolejna recenzja jakiejś mirabelki, której spytałem, czy chce recenzję. Powiedziała, że tak, ale później usunęła wpis, albo ja nie mogłem go znaleźć, bo jej nicka nie zdążyłem zanotować.

#glupiewykopowezabawy
Mordeusz - Szanowne #rozowepaski , uważam się za konesera kobiecej urody :)

Zastan...

źródło: comment_6wrGXmo0JFjpZgFgoxi1965wzQEm7Ode.gif

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Oto moja inna recenzja (zdjęcia nie chcę pokazywać bez zgody, a jej nicka nie zanotowałem).

O nosie sama już wiesz. Charakterystyczny, polski kartofel. Zdecydowanie do korekty, tylko błagam, nie zrób sobie za wąskiego jak ta prowadząca Teleexpress, bo to wygląda nienaturalnie, korekta nie za mocna.

Zalety: szczupła sylwetka i szyja, niezłe usta. Co do ust, to dokłanie nie widzę, może to kwestia miny, ale chyba mogłabyś je malować nieco bardziej w boki,
  • Odpowiedz
Serio, są panny, które chcą żeby jakiś anonimowy gość oceniał ich urodę na podstawie zdjęcia?;)


@rdza: Najwyraźniej tak, przecież każda tego chce publikując pod #pokazmorde co nie? Tylko ja napiszę coś więcej, niż "urus" :]

Z mojej recenzji dowiedzą się o swoich lepszych i gorszych stronach, będą wiedziały, co ukrywać, a co eksponować :)
  • Odpowiedz
przecież każda tego chce publikując pod #pokazmorde co nie?


@Mordeusz: Nie sądzę, żeby którejkolwiek z nich chodziło o szczegółowe wypunktowanie tego co jakaś obca osoba sądzi o ich urodzie;) Tak czy inaczej, myślę, że jeśli już ktoś bardzo chce być oceniony, fajnie byłoby poczytać opinie kilku osób.

Z mojej recenzji dowiedzą się o swoich lepszych i gorszych stronach, będą wiedziały, co ukrywać, a co eksponować :)


@Mordeusz: ...żeby spodobać się
  • Odpowiedz
...żeby spodobać się obcemu kolesiowi w internetach;) Czegóż można chcieć więcej?;)


@rdza: No nie, piszę to już drugi raz. Poczytaj tę moją ocenę powyżej, dziewczyny w czarnym. Dałem jej kilka uwag, jak podkreślić urodę, skrytykowałem kolor i fason sukienki. Z tego można wyciągnąć wnioski.

Z drugiej strony może jakaś wstydliwa chciałaby ocenę bez pokazywania zdjęcia.

No ale widzę, że szału to raczej nie zrobiłem, na PW nikt się nie odezwał, cóż,
  • Odpowiedz
Ciekawe niemalże naukowe spostrzeżenia. Na pewno nie zależy Ci na oglądaniu mirabelek.( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@PiccoloColo: To mi wcale nie przeszkadza, natomiast po prostu wydaje mi się, że jestem w tym dobry i chciałem się sprawdzić. Przykładowo nie mam #pokazmorde w obserwowanych, oglądam je tylko, gdy trafiają w gorące.

Wiem, że nie
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Z mojej strony nie ma odrobiny szykany. Dla mnie to dosyć oczywiste, ze "bierzesz" się za kobiety, a nie mężczyzn, i to z kilku przyczyn. Jeśli chodzi o pociąg, to łatwiej jest wyodrębnić jaka część ciała działa na nasz umysł, jeśli mówimy o płci, którą się interesujemy.

też Ci tego nie zarzucam. Gdyby Twoja oferta byłaby haczykiem, który miałby złapać kogoś na romans, to byłoby zbyt tandetne, tym bardziej na
  • Odpowiedz
Do tego fajnie jest nacieszyć oko kimś ładnym. :)


@PiccoloColo: Oczywiście.

Chciałem tylko zauważyć, że istnieje pewnego rodzaju ciekawość, w związku z tym, jak ktoś wygląda.


Najbardziej ciekawe dla mnie jest to, dlaczego większość aktorek nie ma typowej buzi barbie, tylko mają... no właśnie coś, co nawet trudno nazwać. Jakąś nietypową cechę. Przykładowo Olivia Wilde. Szczęka kwadratowa, a jednak całość szalenie pociągająca dla większości mężczyzn. Albo np. Scarlett Johansson, nos mały
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: Może po prostu najpiękniejsze dziewczyny zostają modelkami i nie muszą pracować nad innymi umiejętnościami, żeby przyzwoicie zarabiać, inne z kolei może łapią zamożnych partnerów. I przez naturalną selekcję do zawodu aktorki, który przecież łatwy wcale nie jest, dostają się kobiety z jakimiś niedoskonałościami, chociaż wciąż szalenie atrakcyjne.

Albo może chodzi o to, że twarz jak lalki barbie jest nudna? Że facetów kręci bardziej twarz kobiety ładnej, ale niedoskonałej?
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Owa oryginalność, tak. Ciekaw jestem jaki instynkt działa na ludzi, którym bardziej niż typowa piękność podoba się osoba atrakcyjna i oryginalna zarazem? Może prócz wrodzonej chęci do prokreacji z kobieta "idealną" mamy coś takiego jak chęć posiadania czegoś unikatowego i rozprzestrzenienia takiego genu dalej. Oczywiście kanony piekna się zmieniają. Ciekawe na ile ta tendencja jest determinowana przez społeczeństwo i na ile Scarlett i Olivia byłyby tak pociągające, gdyby pracowały jako
  • Odpowiedz