Wpis z mikrobloga

Miraski, czy ma ktoś z Was (i używa dłuższy czas) tego robota z #lidl?
Na papierze ma parametry takie, jakich potrzebuję, czyli duża micha (6,5 l) i moc (1300W) i kosztuje ok 25% ceny porównywalnego Whirlpoola. Okazja dobra, ale z jakością takiej taniochy różnie bywa. Ktoś ma z tym doświadczenie i się wypowie? 100€ za takie parametry to dobra cena.
#gotujzwykopem #gzw #bojowkapiekarska #pytanie #kiciochpyta
dyniel - Miraski, czy ma ktoś z Was (i używa dłuższy czas) tego robota z #lidl? 
Na p...

źródło: comment_dupi4GfKuHogWwMpoy5BfhrseoR8PSz2.jpg

Pobierz
  • 41
@Chateaubriand: Jak mama przestanie Ci gotować i zaczniesz sam to docenisz przyzwoity sprzęt kuchenny.
@dyniel: 1300W robi robotę.
Masz dwa lata bezproblemowej gwarancji (raczej zwrot kasy niż naprawa, ale nie wiem bo nigdy nie reklamowałem jeszcze niczego z lidla). Jak bym nie miał swojego to bym pewnie kupił.
@geuze: to powiedz. Mój argument to ze do robienia chleba wystarcza ręce - tak robiły nasze babcie i tak jest najlepiej. Co to za chleb z chińskiego robocika. I pewnie z torebki wsypać, dolać woda i mhhh pyszny chlebuś nie to co z marketu.
@Chateaubriand: zgadzam się z Tobą, że najlepiej wyrabiać ręcznie i nawet mając robota, zamierzam ostatnie kilka minut wyrabiać ciasto rękami, bo to lubię robić. Dyskusja nie dotyczy jednak pytania, czy robot jest mi potrzebny. Pytałem o to, jak sprawuje się ten konkretny model. Nie będę liczył się z niczym zdaniem, podejmując decyzję o zakupie robota, czy to będzie ten model, czy jakikolwiek inny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chateaubriand: a próbowałeś kiedyś wyrabiać 2,5kg ciasta ręcznie?

tak robiły nasze babcie i tak jest najlepiej


Nasze babcie robiły wiele rzeczy inaczej - np. jeździły na wozie drabiniastym albo chodziły pieszo, bo nie było samochodów, ale to nie znaczy, że to było lepsze.

Wyrabianie ciasta ręcznie ma tylko jedną przewagę - czujesz jak wyrabia się siatka glutenowa i kiedy ciasto jest już odpowiednio elastyczne. Jednak równie dobrze możesz po prostu wyłączyć
@Chateaubriand: jak będziesz robić 120 chlebów miesięcznie to się przeprosisz z chińskimi robocikami. jak mniemam do roboty też powinienem 20km z buta, albo boso jak przodkowie, mieszkać pod liściem lub w jaskini?
Fajne robi się ręcznie, ale jak można sobie ustawić to warto.
Jak ktoś chce mieć maszynkę do mieszania, albo nawet i do pieczenia chleba-ma do tego prawo i nie ma w tym niczego złego.
@Chateaubriand: 2,5 kg chleba to do 40 minut ręcznego wyrabiania. Albo dużo dłuższy proces. Czasem lubię sobie tak porobić, ale nie mam na tyle czasu wolnego. To że Ty masz - brawo Ty. Niezależnie od tego, @dyniel chce sobie kupić mikser i z niego korzystać.
@dyniel nie wiem jak z tym modelem, kojarzę miele z niższej półki, gdzie można używać maksymalnie 15 minut i potem studzić przez 30. Lidla bym o
@tptak: właśnie się obawiam, że ta cena=niższa jakość wykonania. Pytanie tylko o ile niższa. Dużo do stracenia nie mam, poza tym dwa lata gwarancji. Kenwood ma być trochę tańszy na promocjach, ale to będzie zejście z 450-500 euro na 400, więc i tak za drogo.

@czlowiekwmasce i @SkinnerBox, macie tak, że po jakimś czasie używania trzeba go chłodzić?