Wpis z mikrobloga

Okropnie czuję się jak patrzę gdy rządzący i opozycja doprowadzają mnie do obrzydzenia sytuacją w Polsce. Szukam partii odzwierciedlającej moje poglądy, ale nadal nie znalazłem, cały czas pajace z jednej i drugiej strony, brak poważnych partii w centrum, tylko kłótnia pseudoprawaków i pseudocentraków. Kiedyś się dziwiłem, że są ludzie, którzy nie chodzą na wybory - teraz już rozumiem, po prostu to nie ma znaczenia. Wygra jeden czy drugi, jeden będzie głośniej robił afery, drugi ciszej, co za różnica.

Jedni i drudzy mają armię starego pokolenia, które nie odzwierciedla myślenia młodych ludzi. Kiedy PiS protestował śmiano się z moherowej armii, kiedy protestuje KOD, PO i .N w sumie większość to też nadal starzy ludzie, którzy walą jakieś śmieszne rymowanki, po których mnie w środku skręca.

Najgorsze, w tym wszystkim jest to, że nawet jeśli oburza cię zachowanie PiS i będzie twoje zdanie popularne, to zaraz wrzucą cię do jednego worka z KODem. Idę o zakład, że jakbym zorganizował protest to zaraz przykleiłyby się jakieś babcie z flagami KOD, oni obrzydzili mi tak samo opozycję, jak PiS samych siebie.

Gdzie jest te młode pokolenie, ludzi niedotkniętych komunizmem? Gdzie są nowe siły polityczne, faktycznie nowoczesne, a nie tylko za takie się podające? Nie mówię o tępych narodowcach, co cały czas walą głupa, że wcale nie dążą do nazizmu, ot takie ONR (hehe swastyka to taki symbol szczęścia, a hailowanie to tylko salut rzymski xDD).Mam #!$%@? dość polityki kłamstwa, prowokacji, podzielania - każda strona mówi jak to inni dzielą, a nie raczą zacząć od siebie. Czy ten kraj kiedyś będzie miał normalnie?
#polityka #zalesie
  • 9
@robertx: składa się z narodowców, ludzi, którzy są przekupywani przez PiS i ludzi niekompetentnych, to nie jest sensowna partia, nie będą wiedzieć co mają robić po przejęciu władzy, prawdopodobnie posypaliby się
@robertx: nie dziwi Cię fakt, że głosują praktycznie cały czas tak jak PiS? Udawanie niezależnych, a prawda taka, że po prostu byli głosem niezdecydowanego ludu, co inni bardzo dobrze wykorzystali
@Reepo Ustawa o policji, Kukiz: przeciw
Ustawa budżetowa na rok 2016, Kukiz: przeciw
Ustawa o prokuraturze, Kukiz: przeciw
Ustawa o Radzie Mediów Narodowych, Kukiz: przeciw
Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej, Kukiz: przeciw.

Jak dobrze pamiętam, oni nawet wotum zaufania im nie dali...
@robertx: Ja nic o przekupywaniu nie wiem. Jako wyborca Pawła Kukiza (wyb. prezydenckie) czułem się oszukany, co innego mówił wcześniej, co innego robił po wyborach. No ale nie o to pytałeś...

Generalnie partia Kukiz ma bardzo, hmm... szczytne idee. Sam ich lider czyli Kukiz, wielokrotnie twierdził, że oni nie są partią, tylko ruchem społecznym, każdy ma wolne sumienie i może głosować jak chce. No spoko, fajnie, załóżmy że jest to realizacja