Wpis z mikrobloga

@Cedrik do Pana gugla, spytać "programowanie podstawy" pewnie wyskoczy Ci coś w C albo c++. Warto by też struktury danych ogarnąć i jakieś podstawowe algorytmy(sortowanie, grafowe, etc.)
Eeee... Wy mi tu heheszkujecie, ale porad chciałem. Wujka google spytałem i mi jakieś kursy wyskoczyły po trzy kafelki. A jak ja bym miał trzy kafelki, to bym się pytał ile Kraków kosztuje.

O, @wadowickakremowka - za to Ci dzięki, więcej info :)

@meohaw próbowałem - ale strasznie duży natłok informacji dla żółtodzioba. A jeśli o motywacje pytasz, to finansowe też są. Ale prócz tego widzę, że programowanie staje się tak ważne,
@Cedrik
@meohaw trafnie zauważył - określ co chciałbyś robić - web design, appki na telefon, pisanie gier, czy duże programy? Niemniej jednak jeśli masz trochę samozaparcia to
- podstawowe algorytmy typu sortowanie, rekreacja, programowanie dynamiczne, dfs i bfs, jakieś problemy komiwojazera,

- struktury typu listy, krótki, tablice, Unię, stosy, kolejki itp. +operacje na nich
- na początek polecam C cpp lub Pythona. Weź wejdź w jakiś kurs w internecie, kopiuj fragmenty kodu,
@Cedrik: @wadowickakremowka:
Przede wszystkim nie zaczynaj od polskojęzycznych źródeł. Jeśli chcesz zacząć naukę od zera, tj. nie wiesz w jakim obszarze byś się widział, czym się różnią technologie od siebie oraz nie masz żadnych podstaw ogólnie z informatyki to polecałbym CS 50x. Poznaje się tam pewne idee, które są przydatne w dalszej nauce (abstrakcja, algorytmy, struktury danych, bezpieczeństwo, web development).

Drugi kurs to kurs programowania w pythonie z MIT
@Cedrik: Zupełnie nie wiem dlaczego miałbyś uczyć się programowania. Pieniądze z tego są nędzne. Jedynie wąskie grono zarabia trochę więcej i uwierz mi, że nie nadajesz się na #programista15k bo gdybyś się nadawał to byś nawet nie pytał o to o co pytasz i nie w tym miejscu. Jeśli nie masz zielonego pojęcia o IT to stanowczo odradzam. Stracisz tylko czas, pieniądze i nerwy. Piszę to jako "doświadczony" programista.