Wpis z mikrobloga

Mireczki, poratujecie radą #rozowypasek w temacie #mechanikasamochodowa ?

Focus niedomaga (traci moc podczas jazdy) ---> decyduję się na reanimowanie staruszka --> odstawiam go do warsztatu ---> mechanik zapewnia, że zadzwoni i da znać jakie przyplątało się choróbsko i ile monet trzeba będzie wyłożyć ---> dzwoni telefon ---> niespodzianka ---> mechanik właśnie powymieniał części i olej bez mojej wiedzy i zgody :/ ---> do zapłaty miliony monet. Jak żyć? #nieogarniam ()
  • 20
@beativ: mechanik nie ma prawa wykonac naprawy bez wczesniejszego podania kosztu badz widelek cenowych oraz jak nie wyrazilas na to zgody. W tym przypadku co opisalas to wykonal Ci naprawe za darmo i w sumie bym mu za to czteropak kupil :-) wyjscia sa 2 albo wymontuje nowe czesci i zamontuje stare albo zostawi Ci je i masz naprawe w gratisie
@beativ: Najlepiej jakbyś go nagrywała bo może przy odbiorze przyzna się, że nie tak było ustalone. A później będzie oszukiwał i mówił, że te rzeczy były zlecone.
Choć chyba teraz nagrania bez pozwolenia strony nagrywającej nie mogą być dowodem w sądzie.
@beativ No troche mi to ciśnienie podniósło :P
Taki rzeczy jak wymiana oleju, filtrów, klocków hamulcowych, żarówek, uzupełnianie płynów. Robię sobie sam i gdyby jakiś typ mi zrobił taki numer jak Tobie, to nawet nie chce pisać co. Jak na mój rozum albo pomyłka, albo idiota, lub po prostu chcę Cie naciągnąć na koszty.
@beativ: nie jedź sama, weź kogoś ze sobą twardego w gadce, może spuści trochę z ceny, a jak nie, to niech wymontowuje co wymienił i #!$%@?. No bez jaj.

No bardzo szkoda, że nie masz zlecenia naprawy na papierze, dużo by to uprościło. Następnym razem bierz papier z zaznaczeniem, że wszystkie koszty muszą być konsultowanie telefonicznie.

http://oszustwowarsztatu.pl

art. 630. § 2. k.c. Przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, jeżeli wykonał
@grzsci: załatwiłam, to za dużo powiedziane. Zapłaciłam, byle tylko móc zabrać auto i by już nic więcej przy nim nie robili. Jestem biedniejsza w portfelu, ale bogatsza o to, jak nie dać się zrobić w balona w przyszłości - wszystko na piśmie! Zawsze!