Wpis z mikrobloga

Na głównej jest znalezisko o rocznicy powstania filmowej trylogii LOTR a przy tej okazji dodaję najwspanialsze mapy Śródziemia jakie widział polski internet, stworzone przez użytkownika sasoart, niestety nie pamiętam forum, było to w latach 2002-2004.
Niestety wypok przyjmuje pliki tylko do 10MB, dlatego mapy musiałem dość mocno zmniejszyć.
#lotr
parys88 - Na głównej jest znalezisko o rocznicy powstania filmowej trylogii LOTR a pr...

źródło: comment_K0Pm2e5FQ0dL9XTD3Kq9bIorqHDF8psv.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@support jest to cały świat tolkienowski, jego górna prawa cześć to srodziemie (pierwsza mapa), na tej mapie możemy zobaczyć gdzie statkami za morze odplywaja elfy by już nigdy nie powrócić.
  • Odpowiedz
@support: aaa pytasz o drugi kontynent, a myślałem że o druga mapę:) Niestety nie znam genezy i historii drugiego kontynentu, musiałby się w tej kwestii wypowiedzieć jakiś ekspert znający lepiej świat tolkienowski niż ja. Sam z pewnością będę szukał odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Tratak: z filmu kojarzę że tam odpłynęli ale miałem zawsze na myśli że odpływali do nieba czy innej magicznej krainy skąd nie ma powrotu, a to wygląda na drugi kontynent gdzie mogliby nieustannie pływać łódką, a Sauron mógłby tam wysłać te swoje latające jaszczurki ;p
  • Odpowiedz
@support: Numenor - ta wyspa już nie istnieje, została zatopiona. Kiedyś była to stolica ludzkiego gatunku, centrum cywilizacji ludzkiej Śródziemia, nawet elfy były pod jej wrażeniem. Tam działał Sauron, kiedy jeszcze kroczył po ziemi i mógł przybrać cielesną postać. Potomkami królów Numeronu są Strażnicy, Dunedainowie - król Elessar na przykład (Aragorn).
  • Odpowiedz
@parys88
@support
Ten drugi świat to Valinor, świat potęg Valarów dla których Sauron jest tylko odpadem Melklora, tego który brał udział w opisie stworzenia świata z muzyki i tego który będzie walczył w ostatniej bitwie świata - Dagor Dagorath
  • Odpowiedz