Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem monitora aktualnie posiadam malutki i leciwy już NEC 21 calowy (1600x1200) zanim zdecyduję się na konkretny model to rozważę 3 różne opcje, które każda ma swoje plusy i minusy:

-27 cali FHD najtańsza opcja, największy wybór wśród używanych a nawet nowy z IPS w dobrej cenie, minusy to słabe PPI nie wiem czy z bliska będzie mi przeszkadzały duże piksele przykładowe uzywka27 nowy27

-24 cale FHD 144Hz nigdy nie używałem monitora z odświeżaniem powyżej 60 nie wiem czy będzie to mi bardzo przydatne jak nie gram w gry typu e-sport (cs,lol,sc2) tylko głównie singleplayer i czy większość gier obsługuję wyświetlanie obrazu w 144fps, znacznie droższy, gorsza matryca TN, żeby osiągnąć 144fps trzeba zmniejszyć znacznie detale uzywka24

-29 cali 2560x1080 dosyć nietypowa rozdzielczość, o 21:9 słyszałem wiele dobrego jeżeli gry obsługują takie rozdzielczości ale byłyby problemy ze starszymi tytułami, lepszy PPI niż aktualnie, minusy niewiele jest na rynku w grę wchodzą tylko używane i denerwujące czarne paski po bokach dla filmów i gier nieobsługujących 21:9 uzywka29

Do przeznaczenia mam około 800 jak będzie jakiś wyjątkowo dobry to w okolicach 900 ale to jest raczej moje maksimum, nie mam problemu z używanymi modelami
Coś poradzicie mirki ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace #komputery
  • 1