Wpis z mikrobloga

Jak ustawic qos zeby przyblokowac troche neta wspolokatorom, bo juz mnie #!$%@? bierze. Codziennie wieczorem nie da sie uzywac neta bo cos sciagaja a ten beznadziejny GEMTEK nie ma opcji ograniczania lacza dla okreslonych ip. I w ogole czy sie da ograniczyc predkosc neta QoS'em? Ponizej wklejam obrazek jak wyglada konfiguracja na tym routerze. Moje ip w sieci to 192.168.15.76. Gdzie nie szukam na necie jak skonfigurowac QoS to wszedzie jest inny panel. Prosze pomozcie bo ich tu zaraz pozabijam.

#sieci #siecikomputerowe #internet
wdmeister - Jak ustawic qos zeby przyblokowac troche neta wspolokatorom, bo juz mnie ...

źródło: comment_T9THtx651lGKuWbStbEn8u7pVuQzf5PV.jpg

Pobierz
  • 8
@piotr-py: @peperepe: Dzieki panowie, ale wlasnie o dokladniejsza odpowiedz mi chodzi :D Co wpisac po lewej stronie co po prawej w rubryce "source ip range" i "destination ip range"? I czy w ogole trzeba obie strony i rubryki wypelniac? Interface LAN czy WAN? Prosze pomozta :)
@wdmeister najpierw wejdz w dhcp i sobie ustaw stałe na swoje urządzenia, gdzies z początku zakresu dhcp - na przyklad 192.168.15.1 to router, 192.168.15.2 to twoj komp, 192.168.15.3 telefon. A w qos port range oba 1-65535, source ip range 192.168.15.4-192.168.15.255, destination ip range 0.0.0.0-255.255.255.255
Daj znac czy pomogło
65535


@peperepe: Wszyscy leca po wifi. Dzieki za pomoc, chyba dziala. Ustawilem tak zeby mi blokowalo jeszcze telefon i faktycznie telefon jest zmulony a komp dziala dobrze wiec raczej sie udalo. Przychodzi czlowiek wieczorem po robocie chce sobie cos na necie zobaczyc to nie bo sciagaja na fula dzien w dzien. Swiety by sie wsciekl. Jeszcze raz dzieki :)