Wpis z mikrobloga

Na rosyjskim wykopie znalazłem wpis głowy rodziny repatriantów zesłanych w głab ZSRR, którzy kilka lat temu przybyli do Polski, ale pod wpływem tego co zobaczył na marszu niepodległosci chce wyjechać.
Napisano tam, że dzieci były nekane i bite w szkole, córkę wyzywano od ruskich kur... Dzieci nauczyły się już polskiego i mówią bez akcentu ale u ojca nadal jest on bardzo widoczny.
Potem pisze o marszu niepodległości, który obserwował . Gdy kilka osób usłyszało jego akcent poradziło mu aby się nie odzywał.
Gdy przestraszony siedział w samochodzie jego 13 letnia córka powiedziała, że ona go wyprowadzi bo jest w mundurze (chodzi do gimnazjum o profilu wojskowym) i przeprowadzi kilka przecznic żeby mógł wrócić do domu. Tylko musi się nie odzywac bo wtedy już go nie ochroni.
"moja córka 13 lat zbiera się do ochrony mnie przed moimi rodakami."
''Wtedy do mnie dotarło. Nie moge nazywac Warszawy i Polski swoim domem. I w najbliższym czasie ja stad wyjade. Gdzies gdzie ''bohaterów'' tego rodzaju jest mniej a rosyjski jezyk nie przeszkadza."

http://pikabu.ru/story/polskoe_grazhdanstvo_po_repatriatsii_vzglyad_iznutri_4619810#comments

Chociaz on w niektorych momentach przesadza lub wyolbrzymia to jednak w to, że dzieci były wyzywane jestem skłonny uwierzyć. Już kilka reportaży o tym jak to Polacy z zawiscią odnosza się do repatriantów przeczytałem a reakcje w sieci tez wiele mówią. I to niezależnie o jaki kraj chodzi. ci z Ukriany będa banderowcami a ci z Kazachstanu i innych republik byłego ZSRR - ruskami.
Ciekawe co będzie teraz gdy program repatriacji ma ruszyć z kopyta a pomoc finansowa ma być znacznie większa niż dotychczas.

Tutaj inny przykład -
http://www.tvp.info/22841220/won-do-repatriantek-z-uzbekistanu-mieszkaly-na-stepach-to-jak-teraz-maja-zyc-z-normalnymi-ludzmi

Osiem lat temu Natalia Abdurachmanowa przyjechała z matką z Uzbekistanu do Lewic w gminie Branice na Opolszczyźnie. Teraz zamiast cieszyć się powrotem do ojczyzny przodków, dokumentuje nagrania, z których wynika, że miejscowi każą jej wynosić się z Polski i wyzywają od „Ruskich”.

„Wyprowadź się stąd tam, skąd przyszłaś, won!” – krzyczy na jednym z nagrań męski głos.




#marszniepodleglosci
#4konserwy #repatriacja #rosja #ukraina #neuropa
  • 64
@legion2012: Nie tylko dzieci, dorośli też, co udowodniły ostatnie głośne incydenty z obcokrajowcami. Nie żebym chciał tu jakoś forsować wizerunek Polaków jako rasistów, bo u nas można dostać po ryju nawet za krzywe spojrzenie, ale faktem jest, że gdy ktoś mówi w obcym języku albo nawet z akcentem to często staje się to dla patusa pretekstem do wymierzenia "sprawiedliwości" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@glosnik: Wy, lewaki i socjaluchy, w ramach wolności wypowiedzi i metod demokratycznych, doskonale zamykacie gęby "nielewomyślnym". Czasem kulą w łeb, czasem banem na FB czy innym Wypoku. Taka wasza natura, jak u dinozaurów puszczanie bąków. Te drugie już z całą pewnością wymarły. Czekamy na Was, Proletariusze Wsiech Stran Mira ;-)
@OKTMB: No chyba nie skoro facet boi się agresywnego nacjonalizmu. Poza tym pisałem, że ta agresja nie zalezy wcale od narodowości. Wystarczy być obcym i mówić z akcentem a przezwisko się znajdzie.
@szurszur:
Skądś te hasła muszą się brać, czyż to nie wojujący prawicowcy szykują się do wojny której prawdopodobieństwo wybuchu jest równe odsetkowi Rosjan zamieszkujących PL? Portale jak Niezależna,D24 czy wykop tylko tą spirale nienawiści/wojny nakręcają, jest przyzwolenie "góry", władzy, jest i nienawiść, widać to chociażby po demolowanych/demontowanych pomnikach. Swoją drogą to mocno ucierpią na tym sami Ukraińcy których to wspierają elementy o których wspomniałem. Seba, Janusz i Karyna nie są w
@repiv: Facet jest prawdziwy i dzieci tez bo znalazłem w sieci.

Skądś te hasła muszą się brać,


@OKTMB: Ruska kur.. to przeicez przyspiewka środowisk narodowo kibolskich.
Nadal nie rozumiesz, że koncentrowanie sie na tym, że oni są z Rosji jest błedne bo to samo dotyczy innych. Nawet latynosi obrywają.
Ja znam tego typu sytuacje sprzed kilkunastu lat, gdzie mało kto miał internet i czytał niezależną.
@szurszur: Nie przesadzałbym z tą niby polską nietolerancją. Przynajmniej nie widać takowej w Ukraińskich videoblogach o Polsce, zawsze Ukraińcy mówią, że Polacy dobrze się do nich odnoszą. A, że gdzieś tam zdarzają się sytuacje konfliktowe i są one np. opisywane przez prasę czy TV to przecież jest samo życie. Mało to sąsiedzkich konfliktów jest w Polsce, Kargul i Pawlak też byli ze wschodu.

Wyszukane spod palca w pięć sekund:

https://www.youtube.com/watch?v=rqcEpMNxNSo
https://www.youtube.com/watch?v=kv7Z9LG2_gY
oydamoydam - @szurszur: Nie przesadzałbym z tą niby polską nietolerancją. Przynajmnie...