Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki dajcie kilka plusów na pocieszenie. Jestem w 30 tygodniu ciąży, dzisiaj na kontrolnym badaniu okazało się że mała już jest ułożona główką w dół. Skurczy brak ale ryzyko wcześniejszego porodu jest. No i muszę leżeć, brać przepisane leki i leżeć. Do tej pory chodziłam na zajęcia fitness dla ciężarnych, spacery itp. A teraz zakaz. Ten kto powiedział że ciąża to najlepszy okres w życiu kobiety chyba nigdy nie był w ciąży.
#ciaza #zalesie
  • 22
@suwalka: trzymajcie się. Ja nawet nie wiem kiedy Franek się obrócił. Urodził się w 38 tc, chłop na szkwał. Znajomym teraz córa się urodziła 2350g i 40cm. 32tc. Będzie dobrze. Nie stresuj się, bo to Wam nie pomoże.
@soadfan: Podobno gdyby młoda ułożyła się tak około 34-35 tc nie byłby to problem, ale jednak 30 to trochę za wcześnie. Pocieszyłeś mnie córą znajomych, dzięki.
@Lilitu: Uczucie bywa czasami straszne, obcy rusza się i kopie a ja na to nie mam w ogóle wpływu:-)
@Usunieta: To jest myśl, dzięki!
@asique: Gdy ćwiczę oddychanie to zaraz mi się spać chce, chyba coś robię nie tak. Ale ciągle próbuje:-)
@suwalka: hmm, moje dziecię było skierowane główką w dół już koło 24 - 26 tyg. Może chodzi o wstawianie się w kanał rodny? Ile cm ma szyjka? I tak szczerze, to wolałabym jeszcze raz być w ciąży i dostać takie odchowane, roczne dziecko, w ciąży przynajmniej się wysypiałam no i dziecko w brzuchu nie płakało ( )
@blondeblossom: Dobra już przestaję:-) A tak serio to cukier mogłabym wciągać nosem.
@tHoePs: To mnie uspokoiłaś. A musiałaś leżeć? Usg będzie w poniedziałek, coś nie tak było z aparatem. W trakcie badania lekarz stwierdził że główka napiera na szyjkę, a ta dodatkowo jest twarda ale na szczęście zamknięta.
@crackhack: Dzięki i gratuluję młodego.
@suwalka: Specjalnie przejrzałam swoją dokumentacje medyczną z czasów ciąży i tak; na USG prenatalnym w 19t3d ciąży położenie podłużne główkowe (czyli głową w dół), w 29t3d położenie identyczne i już nie zmieniło się aż do porodu. Myślę, że w twoim przypadku bardziej chodzi o to napieranie główki na szyjkę. Mi ze względu na samą pozycję płodu nie zalecano nic, leżenia itp, ale moja młoda wstawiła się w kanał rodny dość późno.