Wpis z mikrobloga

@Stowa_za_malo_piekny_kawalerze: Tak z ciekawości - który rok? Pytam ponieważ studiowałem biologię i tutaj początkowe lata też bardziej przypominały szkołę średnią. Teraz podobno na niektórych uczelniach jest jeszcze gorzej bo studenty na pierwszym roku mają "zajęcia wyrównujące" co jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem. U nas zabawa zaczynała się dopiero tak po trzecim roku jak już mogliśmy sami powybierać moduły, na które chcieliśmy uczęszczać i wybieraliśmy zakłady, w których pisaliśmy prace magisterskie. Człowiek
@Stowa_za_malo_piekny_kawalerze: Kończę właśnie mgr z biotechnologii. Z perspektywy całkiem spoko studia jeśli Cię kręcą takie tematy. Najważniejsze to robić jak najwięcej praktyk w czasie studiów. Poza tym staraj się dostać do jak najlepszego promotora. Jak zobaczy że dobrze pracujesz w labie i się starasz to może Ci jakiś wyjazd się trafi (ja np. siedzę teraz w Szwecji drugi rok). Najważniejsze się nie #!$%@?ć bo jaki sens studiować ten kierunek.
@Stowa_za_malo_piekny_kawalerze: No to spokojnie się to jeszcze wszystko rozkręci. Jeszcze będziesz zarywał nocki ryjąc do sesji :P Przykład z mojego studiowania gdzie miałem współlokatora z prawdziwego gównokierunku - socjologii. Kiedy ja ryłem na 12 egzaminów to ten cierpiał, że musi się nauczyć 4 kartek A4 zapisanych definicjami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z zarobkami to Ci niestety nie powiem jak jest bo tak jak mówię - jożech biolog
@Stowa_za_malo_piekny_kawalerze: Możesz dupać za 1500 w gównolabie jak i w firmie za 4000. Możesz też nie znaleźć w ogóle roboty, też znam takie osoby. Z drugiej strony moja znajoma z roku miała problem z pracą bo była zbyt wykwalifikowana.... Wszystko zależy, miasto, doświadczenie, szczęście? Na jakiej uczelni studiujesz?
@Stowa_za_malo_piekny_kawalerze: Z biotechem jest też tak, że daje dużo możliwości do dalszego rozwoju, ale najlepiej jest jak najszybciej samemu określić co Cię interesuje i iść w tym kierunku (z resztą tak jest chyba na każdym kierunku). Biotechnologia to zagadnienia od mikrobiologii, przez inżynierię genetyczną po chemię biologiczną, więc masz całkiem duże spektrum zagadnień, którymi możesz się zająć po studiach.
@Stowa_za_malo_piekny_kawalerze: 1. Ogarnij co Cię interesuje: mikrobiologia, genetyka itp (pewnie na II roku bo wtedy to zazwyczaj wchodzi).
2. Już na II roku ogarniaj promotora do licencjata/inż. Pytaj u niego o praktyki, pomoc przy pracy poza tokiem nauki, może Ci się jakieś współautorstwo trafi w publikacji.
3. Pracuj dużo na praktykach, pytaj o staże poza uczelnią bo to bardzo opłacalne, za granicą to już w ogóle luksus.
4. Naukowe CV jest