Wpis z mikrobloga

@qaqa: jeśli zgłosisz policji kradzież telefonu, podasz IMEI, model, markę etc. to jeśli im się chce (przeważnie im się nie chce, bo guzik ich obchodzi odzyskiwanie skradzionych rzeczy tej wartości najczęściej) to mogą wystosować pismo do prokuratury, by oni Twojemu operatorowi nakazali namierzenie.
następnie z tym pismem do operatora i operator z czasu od kradzieży do chwili obecnej ustala wszystkie połączenia z tego telefonu wraz z przybliżoną lokalizacją (na tyle dokładną,
@qaqa: nawet przy kradzieży policja stara się tego nie robić i za żadne skarby nie wiem, dlaczego.
dowiedziałem się kiedyś od pracownika jednej z większych w kraju firm oferujących usługi telekomunizacyjne.
powiedział, że jak dostanie z prokuratury pismo, że ma namierzyć, to zrobi. jednak póki prokurator nie nakaże, to mimo możliwości technicznej zrobienia czegoś takiego prawo mu zabrania namierzania.
@qaqa Potwierdzam, też mam takie info, nie pamiętam skąd ale mam, i to logiczne. :D I również potwierdzam że tego nie robią dla pojedynczych telefonów, ale kolega kupił kiedyś kiedyś nowy telefon, w foliach itp. Włożył do niego kartę sim i po 3 dniach przyjechała policja :D Okazało się że został okradziony jakiś punkt z telefonami i wtedy szukali :) Co do pytania o namierzanie przez chmurę xiaomi to... Po twardym resecie