Wpis z mikrobloga

W kontekście tych galopujących cen #ubezpieczenia OC z ciekawości takie założenie poczyniłem:
Młody (24) gniewny z Warszawy kupuje sobie 13-letnie importowane BMW E46 330CD COUPE, co by nim poszaleć - więc silnik musi być: diesel 204KM. Przebieg: 400 000km. Cena auta: 15 000 (dane na podstawie reprezentatywnego ogłoszenia z Allegro).

Teraz kupuje na niego OC. To jego pierwsze w życiu OC. Nie ma na kogo brać. I jaki wynik?

  • 17
@Dzyszla: Tylko co ma do tego cena auta? Autem za 15 tys zrobi się mniej szkody niż za 30 tys? I to wina ubezpieczyciela, że ktoś kupuje tanie auto? :D Jak ktoś kupi samochód za 500 zł to też będzie płacz, że po 5 latach za przegląd zapłaci więcej niż auto warte - skandal. Albo, że biedny za opony musi wybulić więcej niż za samochód.
@Arrival: to żadna nowość kolego :) dużo młodych kupuje auta za 1-2 tys. zł "do tłuczenia się" i przechodzą załamanie, gdy przychodzi im ubezpieczyć takie auto, no ale całe szczęście ustawa nakłada obowiązek ubezpieczenia, bo jak by się taki młody później wypłacił przy szkodzie osobowej?
@Dzyszla: proszę o konkrety, agent nie podnosi cen, to towarzystwa ubezpieczeniowe je ustalają
jeżeli klient otrzymał wydrukowaną ofertę, to jest na niej data ważności - w zależności od towarzystwa klient ma "zapewnioną" niezmienność składki przez x dni
@Jestem_Tutaj: Napisałem - TU nakazało agentom. Agent dzwonił po wszystkich, aby jeszcze w danym dniu podpisali umowy. Na piśmie mogli nie mieć - pewnie tylko w systemie było. Choć ja bym się i z maila sądził w takim przypadku.

@mfind: Pisałem - nie szukam oferty ;) Chciałem tylko taki przypadek pokazać.
@Dzyszla A i "czołowy" ubezpieczyciel nie znaczy, że będzie tanio, wręcz przeciwnie dlatego ważne, aby korzystać z porównań przynajmniej kilku firm :)
@Dzyszla Niestety tak to wygląda :/ Jestem niemal 100% pewien, że znalazłbyś i jeszcze drożej ;) A "normalna" cena pewnie wyszłaby +/- około 2k zł