Wpis z mikrobloga

@Wiedmolol: z tego co widzę, to ty dowalasz się do wszystkich postów pod tagiem, które nie zawierają linku do ich kanału na jutubie. Polecam zatem udać się na fanpejdż NewRetroWave i czepiać się, że wrzucają artykuły o starych grach, serialach albo (o zgrozo) same obrazki ;O;O
@Wiedmolol: xDDD a kto ci dał prawo decydować o tym? Wiesz, że większość tych kawałków powstało w tym lub zeszłym roku? Żadna z nich nie jest "retro" tylko stylizowana na retro. Ograniczanie całej tematyki tylko do wąskiego grona, jakim jest sama muzyka to znaczna ignorancja
@Antyperspirant OK, ale czy retro obrazki mogą iść pod jeden tag a muzyka pod drugi tak żeby każdy mógł sobie obserwować to co go interesuje? Czy ja aż tak dużo wymagam? Jest subreddit r/outrun który stał się mega gównem bo ludzie już w ogóle nie doceniają tam muzyki tylko plasują gówniane obrazki. I z #newretrowave też się tak może stać jak się nikt nie będzie #!$%@?ł. Ja też bym wolał żebym miał
@Wiedmolol: z jednej strony masz racje, ale z drugiej zauważ co się dzieje np w pilce noznej, gdzie byle pierdoła ma swój tag, co tylko wkurza innych "ja jebe keljny tag z pilka nożną ktory muszę czarnolistowac". Akurat u nas w synthwavie nie ma tego tak dużo, żeby była specjalna potrzeba rozdzielania na muzykę, filmy, obrazki itp.

Porównanie do reddita tez uważam za nietrafione, ponieważ to inna skala - u nas
@Antyperspirant Ale #newretrowave rośnie. Rok temu było jakieś 70 obserwujących, dzisiaj ma 150. I nie przypominam sobie żeby kilka miesięcy temu ktokolwiek tu postował obrazki czy muzykę z lat 80. Problemu nie było. I dlatego myślę że rozbicie tego na dwa tagi to dobre rozwiązanie dla wszystkich.

Za nietrafione to ja uważam twoje porównanie do piłki nożnej - tam mają tagi dla każdego klubu, każdej ligi i jeszcze kilka typu golgif czy
@Wiedmolol: a może ten przyrost obserwujących wynika wlasnie z tej zminy? Kiedyś była sama muzyka - 70 osób, teraz nie tylko - 150?

De facto większość kawałków pochodzi z jednego kanału na jutubie, więc wystarczy go zabudować i już nie trzeba wchodzić do tagu. A tak, mogę poza muzyką znaleźć fajne obrazki, na ktore inaczej bym nie trafił
@Antyperspirant Teraz też jest sama muzyka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obrazki to na razie rzadkość. Już więcej jest ludzi co postują tutaj elektronikę z lat 80.

A co do kanału, racja że większość jest z NRW, ale nie zliczę sytuacji gdy poznałem coś nowego z mniej znanych kanałów i ludzie postujący takie utwory są dla mnie cichymi bohaterami tagu.
@Wiedmolol: no to skoro obrazki to rzadkość, to po co zakładać dla nich oddzielny tag? xD

Dla mnie ci, którzy je postują są cichymi bohaterami tego tagu.

I to jest główny problem tej dyskusji - ja wolę jedną opcję, a ty drugą. Nie uważam się na tyle władny, aby uznać że moja opcja jest tą słuszną. Jednocześnie uważam, że ty również nie masz takiego prawa.

Więc jedynym rozwiązaniem jest pozostawienie tego
@Antyperspirant Bo może ludzie chcą mieć tag do postowania obrazków a tutaj się wstydzą bo to tag z muzyką? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I prawa nie mam ale za mną stoi logika i poszanowanie prawa wyboru. xD Moje rozwiązanie przynajmniej nikogo nie zmusza do oglądania treści które go nie interesują. Żeby chociaż każdy te obrazki tagował dodatkowo jako np. #newretroart to bym sobie zczarnolistował.