Wpis z mikrobloga

https://telegram.org/

Najlepszy otwarty, multiplatformowy komunikator tekstowy, nawet nie próbujcie mówić że nie. Może nie aż tak zaszyfrowany jak Signal dla paranoików/prezydentów/przestępców itp., ale najlepszy ogólnie ( ͡ ͜ʖ ͡).

Odkąd go zainstalowałem działa perfekcyjnie, ładny, lekki, synchronizacja pomiędzy urządzeniami jest wzorowa, sekunda opóźnienia to rzadko się zdarza, drafty również się synchronizują. Fajną rzeczą są boty - wpisujesz np. @gif koty i w oknie programu od razu pokazuje gify. Są też gry wieloosobowe w oknie programu. Rozmowy grupowe są oczywiście, do tego są kanały (tylko właściciel tam pisze, np. kanał z newsami albo kotami). Przesyłanie plików z tego co widzę jest bez ograniczeń rozmiarowych, obrazki można wysyłać normalnie albo z opcją bez kompresji. Stickerów i emoji jest w cholerę jakby ktoś potrzebował.

Da się też rozmawiać z sobą samym, przydaję się jako mini-notatnik do szybkiego zapisania czegoś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programnadzis #program #programy #komunikator #komunikatory #windows #linux #macos #osx #android #ios #windowsphone ##!$%@?
k___ - https://telegram.org/

Najlepszy otwarty, multiplatformowy komunikator tekst...

źródło: comment_iFSQH4jphFJej6hIhzbSj1g7x0ZOJXx6.jpg

Pobierz
  • 24
@k___: jak by ktos jeszcze go z moich 658 kontaktow w telefonie uzywal go to by bylo spoko, gdzie przy watshapie mam 320kontaktow sparowanych z ksiazka telefoniczna
@k___: przecież Telegram jest dla końcowego użytkownika, tym samym co WhatsApp. Z tym że z tego drugiego korzysta znacznie więcej osób, co jest kluczowe przy wyborze potencjalnego komunikatora.
@k___: Nie wiedziałem czy czytam opis Messengera czy Telegrama. xD Ogólnie z nazwy kojarzę, ale jeśli to kolejna apka, gdzie inna osoba też ją musi mieć, to niestety odpada. Prawie każdy jest na Messengerze, nawet osoby bez fb.
@k___: Odkąd używam telegrama przekonałem do niego pół rodziny i nie używam już w telefonie natywnej apki od smsów - messengera tym bardziej, bo jest za wolny. Telegram jest genialny i synchronizuje się błyskawicznie, mam w pracy na PC, w domu na PC i w telefonie. Jeszcze mnie nie zawiódł od ponad 2 lat, a wiadomości głosowe ostatnio są przeze mnie wykorzystywane przeze mnie równie często co te tekstowe - szczególnie
@k___: @pawisoon: @Smartek: tez mam telegrama i uwazam, ze jest zajebitsy. prosty, przejrzysty, lekki. fajny klient na pc i androida. niestety nadal nieduzo ludzi z mojego otoczenia z niego korzysta. co do szyfrowania: podobno szyfrowanie jest tylko w jakichs specjalnych rozmowach. duzo sie mowilo o tym, ze telegram wcal nie jest taki bezpieczny jednak. na korzysc whatsappa przemawia na pewno, ze telegramowi brak rozmow audio i video.

@frasz: Szyfrowanie jest cały czas, tylko normalnie jest client-serwer-client (żeby zostały wiadomości w chmurze do późniejszego przeczytania, a w secret chat jest client-client czyli end to end.

Wiesz jaki jest jedyny bezpieczny sposób przekazania informacji? Osobiście na ucho ( ͡° ͜ʖ ͡°)