Wpis z mikrobloga

3 996 - 1 = 3 995

Tytuł: Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć
Autor: Paolo Bacigalupi
Gatunek: Science Fiction

Absolutna rewelacja.

Książka jest podzielona na dwie części, tj. opowiadania ("Pompa numer sześć i inne opowiadania") i powieść ("Nakręcana dziewczyna"). Sporo opowiadań zapada mocno w pamięć, skłaniają do refleksji, a parę powoduje WTF. Mocno wryły mi się o siostrach, które były modyfikowane do konkretnego celu, czy o psie, który został odnaleziony w postapo świecie. Również było kilka przerażających, gdzie dziecko było urodzone, by "przeczyścić" kobietę na kolejnego potomka... Opowiadania były mocne, przedstawiały głównie wizje przyszłości, niezbyt optymistyczne, i problemy tych przyszłości.

Powieść "Nakręcana dziewczyna" jest napisana w podobnym stylu jak opowiadania. Przyszłość i jej problemy. Rozkręca się bardzo powoli i dopiero od środka pochłonęła mnie na całego. Solidnym punktem byli bohaterowie, którzy w mojej ocenie są bardzo wyraziści i głównie dali się lubić - jedynym, który wywoływał u mnie mocno negatywne odczucia był Hock Seng (bohater opowiadania "Człowiek z żółtą kartą", swoistego prologu do powieści), ale to raczej przez jego postępowania, a nie z powodu słabo napisanej postaci.

Pozycja bardzo dobra i mocno polecam.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
After - 3 996 - 1 = 3 995

Tytuł: Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć
Autor: Pao...

źródło: comment_dl71W3z5VHlxvid672iXY2U4NErD8gbJ.jpg

Pobierz