Wpis z mikrobloga

Na pewno słyszeliście o "doktorze" Jerzym Ziębie i jego książce "ukryte terapie". Pomijając ogromny stek bzdur wystarczy zerknąć na okładkę. Cytaty dwóch lekarzy, którze mają dodać książce trochę wiarygodności, po sprawdzeniu ich w rejestrze na stronie http://rejestr.nil.org.pl/ okazuje się, że jeden zmarł, a drugi zrzekł się prawa wykonywania zawodu.

xD

już nie wspomnę o tym, że większość publikacji którymi autor się posługuje to prace z lat 50 ubiegłego wieku

Fascynuje mnie to, że kiedyś taka osoba mogła mieć zasięg maksymalnie kilku tysięcy osób, a to raczej w szczególnych wypadkach, teraz wyżej wymieniony pan ma zasięg ogólnokrajowy, przetłumaczył książki na kilka języków, a jego stronę na fb polubiło ponad 120 tys użytkowników

#nauka #medycyna #ukryteterapie #zieba
M.....u - Na pewno słyszeliście o "doktorze" Jerzym Ziębie i jego książce "ukryte ter...

źródło: comment_UMmeKfE26cYL1WJ7chLOP4hWXCXZRN8H.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@gorfobrut: 3 lata temu się natknąłem na niego, a czytałem rok temu, znalazłem książkę u rodziców, ale przypomniałem sobie, gdyż głoszący ideę lewoskrętnej witaminy C doktor Z. ostatnio przyznał, że działająca witamina to jednak forma prawoskrętna :>
  • Odpowiedz
@Michau_michau: oglądałem większość z jego bzdurnych wykładów, podoba mi się jak netianeti na youtube masakruje kolejne jego rewelacje. Jenak słyszałem, że książka jest bardziej merytoryczna niż to co inż. Zięba mówi na wykładach. Moim zdaniem jest on szodliwy bo miesza prawdę z totalnymi bzurami.
  • Odpowiedz
już nie wspomnę o tym, że większość publikacji którymi autor się posługuje to prace z lat 50 ubiegłego wieku


@Michau_michau: Dawniej badania były lepsze ;-). Trawa bardziej zielona, dziewczyny piękniejsze i mniej feministek.

Co zrobisz, nic nie zrobisz. Książkę można napisać i zarobić, a konsekwencji pisania bzdur nie ma. Dlatego wiele książek jest trochę oszukanych... Czasem aż trudno uwierzyć, że ktoś dla pieniędzy by po prostu kłamał, prawda? Niemożliwe! Ale wystarczy
  • Odpowiedz