Wpis z mikrobloga

prestomirki macie pomysł jak rozwiązać następujący problem z wyszukiwarką w preście? (za wszelkie odpowiedzi jak przebuduj index, wyczyść pamięć podręczną i "zresetuj router" dziękuję.)
Korzystam ze #!$%@? motywu OXY (taki ma być i już...), który wprowadza pełno 'udogodnień', a tak skomplikował oryginalny kod i różne skrypty, że co chwile wychodzą jakieś krzaki. Od dłuższego czasu mam problem w sklepie, który obsługuję - przy wyszukiwaniu frazy (prawdopodobnie chodzi o polskie litery) np. "dętka", wyszukuje mi tylko 9 produktów na 30. przy wpisaniu "bagażnik" wyszukuje nie wszystkie bagażniki. ale np. przy wpisaniu "dętk" "dętki" (nazwa kategorii) jest już wszystko ok.

Ma ktoś pomysł co zrobić żeby po prostu poprawnie szukało fraz po tytułach i kodach (w mniejszej wadze opisach, kategoriach, ew. cechach)? Dodatkowo zainstalowałem wczoraj bibliotekę memached żeby strona normalnie używała ciasteczek. Moim zdaniem może być coś z nazwą produktów/indexem, że niektóre "łapie" niektóre nie. Z drugiej strony nazwy też poprawiałem np na samo "dętka" i problem był dalej.

Z góry dzięki za pomoc.

#prestashop #presta
  • 4
@karoladamskikrk: w adminie wchodzisz w zakładkę search i tam odbudowujesz indexy na nowo (rób to codziennie w nocy przez crone) Po długich walkach z tym doszliśmy do wniosku że to się pierniczy w chwili edycji danego towaru.