Wpis z mikrobloga

W co lepiej zainwestować czas? C# czy Java? Programowanie nie jest mi obce, tylko, że są to PLC i roboty, ale C/C++ tez ogarniam. Jaką książkę do nauki polecacie? Z C# wpadła mi stara wersja autorstwa Andrew Troelsena i wyglądała sensownie, bo nie opisywała w dziesięciu rozdziałach instrukcji warunkowej i pętli for. Czy istnieje książką traktująca o Javie w podobny sposób, zaczynając od razu od konkretów? Wołam #naukaprogramowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@prondzyk: Kiedyś było Thinking in Java Bruce Eckel. Ale nie wiem czy zrobił coś ponad Java 1.5.
Mi bliska jest Java, w C# nie robiłem prawie nic więc nie mam zdania.
@tptak: @GwnBrz: to co robię jest ekstra, co dzień nowe wyzwanie, a każdy temat jest inny i wymaga nowych umiejętności. Tyle, że praca miejscem zamieszkania jest powoli nieznośna, a moja kobieta też zaczyna się martwić o przyszłość. Dlatego w razie co chce mieć opcję przekwalifikować się, takie są realia. No chyba, że znajdę pracę w mojej branży która warunkami mi bardziej odpowiada.. takie marzenie :)
i klepać nudne webservicy, smutne


@GwnBrz: swoją drogą, gdyby chciec wyjśc z nudnych werservisów i klepać ciekawe embedded czy pokrewne to czy wejście na sensowny poziom zarobków jest równie łatwe co w przypadku weba?
@GwnBrz: trochę chyba nie zrozumiałeś, co próbuję przekazać. Czy jeśli Twój pracodawca przestanie Ci płacić, będziesz dalej wykonywał pracę, bo jest taka super?
Praca polega na tym, że robisz to, czego nie chcesz, bo dostaniesz za to pieniądze. To że czegoś nie chcesz robić, nie znaczy, że nie lubisz tego robić, znaczy jedynie, że robisz to, bo Ci płacą. Jednocześnie czasem możesz tego nie lubić, bo nie będziesz kochał wszystkiego co
@prondzyk: C# nie znam, więc napiszę o Javie. Oczywiście ją polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie, że znasz C++, ale nic się nie stanie jak ogarniesz inny język od podstaw. Mimo, że Java opiera się na C i skladniowo z C++ pokrywa się w wielu miejscach, są sytuacje kiedy jednak już od początku mamy parę różnic. Na przykład to, że wszystko opiera się na klasie, nie ma