Wpis z mikrobloga

@veilofdisguise: Nie. Przerośnięte dostawczaki np Daily, Canter, mają normalne skrzynie 5-6 biegowe, ale takie z dmc gdzieś od ok 8 ton już mają dzieloną. MAN TGL i DAF LF (odpowiednio 12 i 14 ton DMC) mają na pewno. A czemu pytasz? :) I zabudowa chyba nie ma tu znaczenia. Raczej DMC i/lub moc silnika. A ten z koszem to co to za marka i model? Połówki mają tylko te największe, od
  • Odpowiedz
@Szoferman: a ja od czasu do czasu jeżdżę Kamazem co ma biegów... 4 (+wsteczny). Następnym razem zerknę w DR, ale około 10l pojemności i 12 ton :) Ale nie zaliczam tego do cięzarówek. Na to raczej licencja pilota myśliwca potrzebna :)
  • Odpowiedz
@totalski: szef do firmy pożyczy od kolegi taki samochód mimo, że nie ma kat. C no ale jak mus to mus :D . Pewnie gdy będzie zajęty do da mi go do jeżdżenia na placu budowy (a sam będzie ryzykował dojeżdżając) i się zastanawiam czy dużo jest tam do ogarnięcia. Jeżdżę w pracy dużymi furgonami ale sam nie mam kat C XD. BTW Ile mandat za taki występek? :D
  • Odpowiedz
@veilofdisguise: Jak umiesz dostawczakiem jeździć korzystając z lusterek, to ogarniesz bez problemu. Ot, prawe lusterko i tylny zderzak będziesz miał trochę dalej, a siedzieć trochę wyżej. Ogarnięcie skrzyni - podstawy opanowałem chyba od razu. Trochę dłużej zeszło, by pamiętać o przebitce dolna-górna, szczególnie w stresie, np ruszanie pod górę i skręt w lewo na skrzyżowaniu. Mamy takie jedno niedaleko WORDu. :-) Przy skrzyni przebijanej wajchą zdarzyło mi się przebić na górną
  • Odpowiedz
@totalski: Szczegółów nie znam, wiem tylko, że to Man, a z taką zabudową to zakładam, że max 10 t. Generalnie wiem, że szef ma jeździć, ale znając swoją pracę i praktykę to możliwe, że będzie trzeba podjechać trochę, cofnąć no i wiedza jak to się robi się przyda, a że jestem fanem ciężarówek to jak nadarzy się okazja to z bananem na ustach zasiądę za sterami. Czy przy uruchamianiu auta trzeba
  • Odpowiedz
@veilofdisguise jak Man o tym dmc to pewnie 6 biegów jak w osobowym lub 8 biegowa 4 biegi dolne, 4 górne. W drugim przypadku skrzyni jak pusty lub lekko załadowany ruszaj 2, 4 przebitka na górną skrzynie klikaczem 5,6,7,8 bieg.

Pamiętaj też, że siedzisz na osi i skręt, manewry wyglądają troszeczkę inaczej niż w przypadku dostawczaka/osobówki.

Samochód zostawiaj na luzie, zaciągasz tylko ręczny, off. Kierownicę w MANie tgl regulujesz piętą po lewej
  • Odpowiedz