Wpis z mikrobloga

To co się dzieje od października w komunikacji miejskiej woła o pomstę do nieba. Tramwaje #!$%@? #!$%@? studenciakami, którzy nie rozumieją podstawowych zasad korzystania z tego rodzaju transportu, jak na przykład:
stanie w drzwiach - co z tego, że o wiele luźniej jest w środku, stanę przy drzwiach, bo tak. Nie możesz wejść do tramwaju, bo łatwiej mnie przeskoczyć niż obejśc? Tak mi przykro.
plecak przyspawany do pleców - Wszędzie ciasno, a ludzie dalej z założonymi plecakami - no jak już wszędzie ciasno, nie tylko przy drzwiach, to zdejmij cebulaku ten plecak, bo przejść się w ogóle nie da. Ale nie, nie dość że cały czas założony, to jeszcze się próbuje przeciskać z tym worem na plecach i po innych jeździ tym gównem. Jak takie coś widzę to krew mnie nagła zalewa, szlag jasny trafia.

Poraz pierwszy w życiu nie mogę się doczekać sesji, 40% luźniej w komunikacji miejskiej będzie.

#komunikacjamiejska #tramwaje #ztm #patologiazmiasta a może #patologiazewsi ? no i przede wszystkim #zalesie
  • 16
@bslawek: Dokładnie. Mi to by po prostu dało do myślenia jak milion ludzi ocierałoby się o mój plecak, żeby go zdjąć, ale widać do tego potrzebne są nieco bardziej zaawansowane procesy myślowe niż na to stać takiego delikwenta.

I weż tu człowieku chciej jeździć komunikacją, zmniejszać ruch na drodze, jak to się po prostu odechciewa wszystkiego jak takie akcje ludzie robią w tramwajach czy autobusach...
@asunez w większości regulaminów przewoźników jest napisane że jest zakaz podróżowania z plecakiem na plecach ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż i tak #!$%@? jeszcze paniusie z torebkami, które musza ale to #!$%@? muszą ją trzymać na ramieniu, z #!$%@? w bok łokciem i zajmują w #!$%@? miejsca
@Krznl: Taa, w regulaminie jest, ale nikt sobie z tego nic nie robi, "kanary" tego nie wyegzekwują bo są od sprawdzania biletów, motorniczy/kierowca ma ważniejsze rzeczy do roboty... nawet nie wiem kto faktycznie powinien się tym zająć :D

@Invisible22: Też to widzę na codzień, to akurat rzeczy, które mnie najbardziej wkurzają. Sporo można by wymieniać.
@asunez Regulamin zrobił ztm to i ztm powinien go egzekwować. Ale teoria jedno a praktyka drugie. Niestety regulamin jest dla picu bo pasażer jest praktycznie nie do zidentyfikowania.
A motorniczy czy kierowca wręcz przeciwnie.
Wymieniać mogę sporo bo widzę to codziennie jak pisałem tyle że ja z tej drugiej strony :P
@mirek_januszy: Dałbym na luz. Gdybym wiedział, że to jakaś jednorazowa akcja. Ale doskonale wiem, że tak samo jak dzisiaj do roboty jechałem, tak samo jak będę wracał znowu będzie to samo. I jutro, pojutrze, itd.

Ja już nawet nie liczę na miejsca siedzące, bo jestem w stanie zrozumieć, że dużo ludzi może podróżować tym środkiem lokomocji i od powiedzmy beneficjentów "dobrej zmiany" kultury nie wymagam, ale jak ktoś studiuje (o czym
@asunez: Ulżyło ci? xD Poza tym brak jakichś zasad w zbiorkomie występuje u każdej grupy społecznej.
No i poczekaj, aż się zacznie zimniej robić- sporo panów zechce się dogrzać, a z tej przyjemności czasem robią zrzut paliwa...
A zaletą stania w drzwiach(i płynnego rzecz jasna ustępowania) jest to, że nikt się w ciebie nie wkleja(mówimy o pojazdach wysokopodłogowych).