Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy w tym sezonie wolnowarzony karczek z warzywami. Słodki Jezu, wolnowar to jest najlepszy sprzęt pod słońcem, czasem żałuję, że nie mam czterech żołądków ( ) A tak na serio - każdemu kto nie ma polecam kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdjęcie trochę kupa, bo robione tosterem - zamarynowany karczek, marchewka, pietruszka, batat i pieczarki.
#gotujzmatra #gotujzwykopem #paleo #bezglutenu #wolnowar
Pobierz matra - Mój pierwszy w tym sezonie wolnowarzony karczek z warzywami. Słodki Jezu, wol...
źródło: comment_xLTNkyoGkwXwgpclxl652NJRDWQ1SvJu.jpg
  • 17
@PurpleHaze: gotujesz kilkakrotnie dłużej, ale za to w niższej temperaturze, co ma dwa plusy poza niskim zużyciem prądu - potrawy są zdrowsze, a długie gotowanie to lepsze przejście smaków, czyli.. no serio smaczne jedzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4833478: jw + to nie jest stół kreślarki tylko mata samoregenerująca, stałe wyposażenie mojego biurka, bo kiedy jadam sama, jadam przed komputerem.
gotujesz kilkakrotnie dłużej, ale za to w niższej temperaturze


@matra: A czemu nie można gotować kilkakrotnie dłużej w mniejszej temperaturze stawiając zwykły garnek na mniejszym gazie?
@4833478: aha, dalej - nie dodajesz do gotowania wody - suchego mięsa z warzywami do gara nie włożysz, co nie? Do tego to żarcie Ci się nie przypali, a mięso puści tyle soków, że dostajesz co najmniej szklankę aromatycznego płynu - bazy do zup czy sosów.
@sunsu-sun: ja wybrałam pierwszy lepszy, tzn pierwszy najmniejszy i taki mi się ładny trafił, ale ja to mam szczęście do karczków ( ͡° ͜ʖ ͡°) następne muszą być w końcu żeberka, pewnie za jakieś 2-3 dni wrzucę, jak się z tym batem uporam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Strangeulation: ()
@sunsu-sun: Russel Hobbs 19790-56 - 3,5 litra, ale osobiście uważam, że to bardzo mało, czasem nawet na jedną osobę. Wrzuciłam tam 1,2kg karczku, 1 pietruszką, 2 marchewki, 1 dużego batata, garść pieczarek i dwa ząbki czosnku. Akurat jestem z osób uwielbiających warzywa, a tutaj cóż.. bieda ( ͡° ʖ̯ ͡°) na dwie osoby tym bardziej. Co innego
@sunsu-sun: karczek to jest minimum 8 godzin. Wolnowar włączyłam przed 22, wyłączyłam go po 6 i jest idealny. Po wyjęciu ma konsystencję lekko galaretowatą, jakby się gotował w wodzie [w sumie to trochę prawda], ale po wyjęciu na talerz, jak odparuje, jest piękny i zbity. Mój był zakryty warzywami, ale gdyby nie to, wierzch byłby podobnie wysuszony jak w przypadku pieczonego mięsa. Bigos robiłam ok 10 godzin, tu masz przepis: http://nie-umiem-gotowac.blogspot.com/2015/11/bigos-staropolski-z-wolnowaru.html
@matra: kurde te 3.5l są tanie do 100zł można kupić, ale już większe np. 5l to prawie 4 stówy ( ͡; ʖ̯ ͡;)
Przejadę się w weekend do jakiegoś sklepu żeby zobaczyć te wolnowary na własne oczy, jak jest z ich wielkością.
@sunsu-sun: no my z niebieskim czasem kupowaliśmy po kilogramie dowolnego mięsa [ja karkówka lub łopatka, on szynka lub schab] i w to wchodziło już w sumie niewiele warzyw, ale coś tam wchodziło [tak na dwie porcje], więc da się. Ja swój wolnowar dostałam, ale dziś gdybym miała kupować, wybrałabym większy, choć w sumie i tak z biedą mieszczę w kuchni ten. Naprawdę polecam, nawet ciasto w nim robiłam i wyszło bardzo