Wpis z mikrobloga

Będę miał zlecenie na stronę internetową. Klient chce się zorientować jakie ceny za pozycjonowanie. Potrzebuję wycenić koszt pozycjonowania dla fraz "usługi koparką" oraz "usługi koparką Częstochowa".

Trochę linków załatwi sprawę, czy te frazy wymagają więcej pracy? Jeśli to drugie to piszcie tutaj albo na PW swoją ofertę, bo w takim wypadku na pewno to komuś zlecę.

Wyjaśnijcie mi proszę jeszcze jak to działa z frazą "usługi koparką", bo widzę, że wynik jest uzależniony od miejsca pobytu wyszukującego. Jeśli zlecę pozycjonowanie "usługi koparką Częstochowa" i strona będzie mieć wysoką pozycje, to jak ktoś przebywa w Częstochowie i wpisze "usługi koparką" to strona też będzie mieć wysoką pozycję, czy muszę zlecić te dwie frazy osobno?

#seo #pozycjonowanie
  • 13
@Specter00 Od zeszłego miesiąca linki są głównym atutem. Powklejaj do różnych katalogów, winno być okej.

Co do ustawień regionalnych, nie rozumiem, co masz na myśli. Jeżeli wypozycjonujesz do Częstochowy (najlepiej wpisuj do meta), to klient z Częstochowy dostanie link na górze listy.
@Specter00: obie frazy są łatwe, więc zapewne wystarczy, że dobrze zoptymalizujesz stronę pod te frazy.
Fraza "usługi koparką" może pojawić się w wynikach osób z Krakowa, Katowic czy Rzeszowa, ale potrzebna jest optymalizacja, trochę dobrych linków. Z podstaw to rejestracja w mapach, kilka katalogów i pewne kilka artykułów załatwi sprawę
@Specter00: No to jedziemy:

1. Frazy wyglądają na łatwe, ale tylko z pozoru
2. Obecnie jest tak, że Google stawia na pozycjonowanie lokalne, czyli jeżeli jesteś z Częstochowy i wpiszesz frazę typu "ginekolog" to na 90% wyskoczą Ci w pierwszej kolejności zapytania z tego miasta
3. Oczywistym jest, że jeśli wpiszesz w Częstochowie "ginekolog Częstochowa" to pojawią Ci się na 100% tylko zapytania związane z tym miastem
4. Google to jednak
@Akqub:

tak tak wikipedia też jest nie do ruszenia.


Ja nie napisałem, że jest nie do ruszenia. Podpowiedziałem koledze jak wbić do topów i na co uważać. Każde OLX, znanylekarz i inne tego typu strony są do przebicia i to jest chyba oczywiste. Zakładam, że klient nie ma najwięcej hajsu na SEO i jak będzie 5., 8., 10. miejsce to też będzie zadowolony.
@crazyfigo: Pewnie przecież z 10 pozycji na usługi koparką Częstochowa to konwersja niesamowita, sprzedając tę usługę i tak zakładając to porażka. Przecież taka fraza to onsite dobrze zoptymalizowana się wbija w mapki lub top 3. Wiem bo robiłem na wawe, pń, wrocław i nawet Twoje miasto.
@crazyfigo: przeczytaj czy on chce to sam zrobić czy szuka firmy. Bo mam wrażenie, że trochę doradzasz, trochę się reklamujesz a tak naprawdę nie robisz ani tego ani tego. W każdym razie ta fraza nie jest trudna @Specter00: w razie czego się odzywaj, koszt w zależności gdzie się zaindeksuje i jak wygląda witryna oraz jaka jest jej historia głównie SEO. Jak nowa to nawet lepiej.