Wpis z mikrobloga

Dobra, za mną pierwsza rozgrywka w Scythe. Powiem tak: jedna z najlepszych planszówek w jaką grałem. Gra na 5 osób, pierwsze zwycięstwo odnieśli Polanie a ja poniosłem sromotną porażkę ruskimi.

To może po kolei:

1. Przygotowaniendo gry. Szło ciężko. Od otwarcia pudełka do pierwszego ruchu upłynęła ok. godzina. Zasad niby nie ma wiele, ale grupa zadawała wiele pytań :D

2. Jakość wykonania - petarda. Gra jest po prostu przepięknie wydana. Niestety podczas rozgrywki trochę umyka klimat i w pewnym sensie dobra praca graficzna poszła w gwizdek, bo pierwszym zachwycie te grafiki się po prostu olewa.

3. Rozgrywka - to jet po prostu poezja i za mechanike gra będzie chyba już na zawsze chwalona. Gra jest dynamiczna, nawet jeśli dopiero się rozkręca, to jest tyle rzeczy do zrobienia, że nie ma nudy. Dzięki temu że mamy możliwość wykonania dwóch rodzajów akcji nawet jeśli "czekamy" i nasz ruch jest tylko przygotowaniem do kolejnej tury to, bo np. zbieramy surowce, to i tak rozwijamy naszą frakcję. O strategiach i taktykach do tej gry to książki będą pisać.
Rozgrywka w 5 osób zajęła jednak mnóstwo czasu. 3,5 godziny, bez zaglądania do instrukcji w zasadzie (czuwał nad nami ekspert od gry). Trochę jednak długo i nie wiem o ile dałoby się skrócić ten czas. Może godzina gadania za dużo, ale to i tak powyżej czasu podawanego na pudełku. Ale gra się nie dłuży, wręcz kończy się zaskakująco szybko dla niektorych.

4. Ogólnie gra jest mega dobra. Zagram jeszcze wiele razy, trafia do ulubionych tytułów, przeskakuje chyba Grę o Tron.

5. Nigdy nie kupię jednak Scythe, z uwagi na jej ogromną w mojej ocenie wadę. Cena. Gra w sugerowanej cenie ma kosztować 350zł. To jest kurna rozbój w biały dzień.

#scythe #grybezpradu #gryplanszowe
Pobierz Iudex - Dobra, za mną pierwsza rozgrywka w Scythe. Powiem tak: jedna z najlepszych pl...
źródło: comment_9wPzNESwWehYLlh1fz8TwKq4RolcK5Pv.jpg
  • 6
@matips: Po pierwszej rozgrywce nie widzę w tej grze wad. Nie mogę powiedzieć, "a szkoda bo coś idzie wolno", albo "a to jest niezbalansowane", "a ta zasada jest do bani, bo...". Jedyne co faktycznie można tej gierce zarzucić to klimat, ale ten się da zbudować mają dobrą ekipę do gry.
@Iudex: za nowe gry do ps3, ps4 placisz niewiele mniej a z czasem są gowno warte i sprzedajesz za bezcen. Z planszowkami jest inaczej. Jak ci sie znudzi ale dbales o jej stan go wiele nie stracisz. Ja sprzedajac swoje gry albo sprzedawalem 20-30zl mniej od nowego egzemplarza albo czasem nawet dalo rade i zarobić ;)
@miguelpl90: No cóż - nie płacę bo nie gram, ale rozumiem o co Ci chodzi. Drugi obieg planszówek ma się dobrze, a ta gra zwłaszcza będzie miała wzięcie bardzo długo, jak sądzę.