Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, a szczególnie mirabelki. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy antyaborcyjnej. Ci wszyscy, którzy mówili, że to tylko projekt obywatelski, a ludzie, którzy się tym przejmują są niedoinformowani i niedouczeni, czy teraz widzicie co się dzieje? Ten projekt trafił do sejmu. Będzie rozpatrywany, a nasza Beatka w wywiadach wyraźnie mówiła, że projekt poprze. Kurde obudźcie się. Na głównej, czy na mirko ani słowa. Nic, a to jest coś co będzie miało realny wpływ na życie nas, czy sióstr, matek, ciotek i żon w przypadku panów. Kolejna ustawa, która przejdzie po cichu za bierną zgodą? To jest chore prawo, chory pomysł. Kompromis aborcyjny, który mamy obecnie jest moim zdaniem jedynym dobrym rozwiązaniem. Nie uważam, że aborcja jest dobra. W wielu przypadkach jest czymś zdecydowanie złym i wynika jedynie z widzimisie, jednak, zmuszanie kogoś do noszenia ciąży zagrażającej życiu, czy z gwałtu to jest bestwialstwo. Chronić jedno "życie" kosztem innego? Kogoś tu ostro trzepie i cholera sprzeciwmy się temu. Mówmy o tym głośno. Mówmy cokolwiek, bo jak tak dalej pójdzie to obudzimy się w ciemnej dupie. #rozowepaski #niebieskiepaski #aborcja #dzieci #polityka
  • 40
@rudy2007: to jest tylko moje zdanie. Ten kompromis chroni kobiety i jednocześnie chroni coś co ma już bijące serce. Nie chce wnikać w ten aspekt. Jak sama nazwa wskazuje jest to "kompromis". Między aborcyjną samowolką, a tym co serwują nam oszołomy. Nie jestem przeciwnikiem wolności. Jestem przeciwnikiem tego co próbują zrobić teraz
@spiritoo: no dobra, jest wałowane ale większości się podoba. ja nie mam ochoty płacić na czyjeś gówniaki a muszę. zakaz aborcji aż tak odczuwalny nie będzie, gwałtów jest stosunkowo mało, przy posiadaniu mózgu ciężko o wpadkę, no tylko problem ułomnymi płodami. ale na potrzebę aborcji mamy z 1% szans, a straty przy 500+ są co miesiąc. jeszcze żadna partia tak tego kraju nie wyruchała jednak
@jurek-xd: też nie mam ochoty płacić na guwniaki patologii, ale co na to poradzę w tej chwili? nic. A tutaj można coś jeszcze zdziałać. Można chociaż o tym mówić, cokolwiek. A reszty tego co pisałeś nie chce komentować, bo nie chcę się kłócić niepotrzebnie.
@spiritoo: Aha dodałbym jeszcze informację, że JUŻ TERAZ wycofywane są po kryjomu środki antykoncepcyjne i zapowiadana jest ich sprzedaż na receptę.

@jurek-xd:

przy posiadaniu mózgu ciężko o wpadkę

Patrz wyżej, już pislam ci w tym pomoże.
@spiritoo: Podpisuję się pod Twoimi słowami, ten projekt to karygodny zamach na człowieczeństwo. A tumiwisizm wszechobecny jest przygnębiający.
Tylko co zdziała znalezisko na głównej? Choćby z płomieniem? Krzyczeć trzeba głośniej. Gdzie się da.
Ci wszyscy, którzy mówili, że to tylko projekt obywatelski, a ludzie, którzy się tym przejmują są niedoinformowani i niedouczeni, czy teraz widzicie co się dzieje?


@spiritoo: @Naxster: to samo co z podatkiem handlowym, zakazem handlu w niedzielę czy ściąganiem opłat za możliwość odbioru radia i telewizji "oj tam, oj tam jakoś tak straszycie a jakoś wcale jeszcze nie wprowadzili". "A nie jak tak to spoko".
@spiritoo: Aha dodałbym jeszcze informację, że JUŻ TERAZ wycofywane są po kryjomu środki antykoncepcyjne i zapowiadana jest ich sprzedaż na receptę.


@Naxster: a o jakich środkach mówisz, bo tabletki są na receptę od zawsze. Ja już nawet nie mam słów na tych wszystkich, którzy tak naśmiewali się z tych, których temat martwił od początku. Ciekawe czy będą się tak śmiać jak im lekarz powie, że ich żona musi donosić ciąże
@spiritoo: Podpisuję się pod Twoimi słowami, ten projekt to karygodny zamach na człowieczeństwo. A tumiwisizm wszechobecny jest przygnębiający.

Tylko co zdziała znalezisko na głównej? Choćby z płomieniem? Krzyczeć trzeba głośniej. Gdzie się da.

@wataha1271: wiem, trzeba. Chodzi mi bardziej o to, że o tak ważnych kwestiach nie ma tu ani słowa. To jest dla mnie przerażajace. Ja krzyczę, mowię znajomym. Nawet na jednym proteście byłam, bo gadać to jedno, a