Wpis z mikrobloga

Zrobiłem swój pierwszy nóż, jeszcze brudne łapska i jeszcze nie jest naostrzony bo zgubiłem gdzieś ostrzałkę ale muszę zrobić #chwalesie xD

Startowałem od zera używając narzędzi ręcznych i najtańszej wiertarki, hartowałem w ognisku dmuchając suszarką.
Stal O1, drewno wenge, g10, piny stal nierdzewna, jeden wypełniony klejem z tuszem z drukarki.

Wiele rzeczy zrobiłbym inaczej, wiele bym poprawił, ale jak na pierwszy to jestem całkiem zadowolony ( ͡º ͜ʖ͡º)

W komentarzu jeszcze jedna fota.

#knifemaking #noze #diy
Pobierz silvanoshei - Zrobiłem swój pierwszy nóż, jeszcze brudne łapska i jeszcze nie jest na...
źródło: comment_ACS19jKUBhuX7ISw666ePOH2xznSMSRA.jpg
  • 40
@silvanoshei: Piękny! A wygrzewałeś w piekarniku? Bo na każdym filmiku oprócz zagrzania do czerwoności i później schłodzenia ludzie dają jeszcze do piekarnika? Jaki to ma cel? Jakies dodatkowe utwardzanie?
@Czayen: tak jeszcze 2h spędził w piekarniku na 180 stopniach, jeśli dobrze pamiętam nazywa się to odpuszczanie i jest potrzebne do tego aby stal nie była zbyt twarda (krucha jak szkło), po tym procesie robi się giętka
@WuDwaKa: na początku robiłem zdjęcia każdego kroku choćbym kawałek stali odciął to już focia, ale z czasem jak robiłem się coraz bardziej zmęczony i #!$%@? na małe skazy to nie chciało mi się nawet aparatu wyjmować, co dopiero filmiki :D
@silvanoshei: zajebisty, zostawiam komentarz, bo mam ostatnio coraz większą fazę na robienie rzeczy samemu, a nóż jest na mojej liście, przydadzą się wskazówki, te zdjęcia i skąd brałeś tutoriale (czytałem wcześniej)