Wpis z mikrobloga

Kupiłem używaną rzecz od sprzedawcy (firmy) na allegro. Okazało się, jednak że nie będę mógł jej użyć więc odstąpiłem od umowy. Odesłałem z oświadczeniem, z paragonem. Sprzedawca zwrócił mi koszt towaru ale bez wysyłki. Twierdzi, że to rzecz używana i w aukcji miał napisane, że: TOWAR UŻYWANY - NIE PONOSIMY KOSZTÓW MONTAŻU I PRZESYŁEK.
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to faktycznie jest ?

#pytanie #allegro #konsument #prawakonsumenta #pytaniedoeksperta
  • 20
@adgebworthy: @sailor_73: zwrócić musi wszystkie koszty, które poniosłem jako kupujący na początku (koszt towaru + przesyłka do mnie), szukam tylko jakiegoś doprecyzowania czy są inne przepisy dla rzeczy używanych (kupionych jako używane ale pełnowartościowe)
to dlaczego ma ponosić jej koszty ?


@sailor_73: bo

Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia

konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym

koszty dostarczenia rzeczy.
@roszej:
@adgebworthy:
@MichalQ20:
@bart222:
@sailor_73:
Konsumentowi odstępującemu od umowy, należy się nie tylko zwrot ceny towaru, ale także kosztu jego wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka rzeczy od sprzedawcy do kupującego) – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie.
Jeżeli klient wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. Uwaga – nie należy tu uwzględniać odbioru osobistego
@roszej: I ja też tego zdania byłem, nawet bym nie żebrał gdyby było inaczej - moja wina, że mi się odwidziało w końcu ;)
Dlatego warto zawsze na aukcji oferować też tanią wysyłkę jakąś co by takim cwaniakom za kuriera nie zwracać.