Wpis z mikrobloga

Jechałem wczoraj i dzisiaj autostradą A1 na odcinku Łódź - Gdańsk. Dawno takiego buractwa nie spotkałem. Skoro jadę 150 km/h i jestem w trakcie wyprzedzania, to co mam niby zrobić jak jakiś dupek wjeżdża mi z prędkością 200 km/h na zderzak i zaczyna mrugać światłami bo musi troszkę przyhamować? Co mam się go niby bać czy jak? A takie przypadki zdarzyły mi się co najmniej 3. Osobiście najczęściej na ułamek sekundy przyciskam hamulec żeby pajaca wkurzyć jeszcze bardziej i odrobinkę postraszyć. Możecie wytłumaczyć co ma na celu takie mruganie światłami? Co to osobisty pas sobie ci ludzie kupili?
#polska #drogi #motoryzacja #autostrada #nieogarniam
  • 36
@KORraN: Super pomysł, chyba zacznę stosować ( ͡ ͜ʖ ͡)
@DFGT: Raczej nie, tacy kierowcy pojawiają się nagle, jestem pewien że muszą mieć około 200 km/h na budziku.
@bocznica: Wiem, że nie jest ale straszne jest takie buractwo ()
@wlochaty88: ile razy bedzie ten temat walkowany ?

1/ upewnij sie ze mozesz wyprzedzac
2/ przyspiesz
3/ sprawdz ponownie w lusterku czy mozesz wyprzedzac
4/ gazu
5/ skoncz manewr i zjedz na prawo

#!$%@? cie obchodzi czy ktos jedzie 200 czy 250 . Wyprzedzasz ? To wyprzedzaj. Wyprzedziles. To #!$%@? na prawo. Tak jak masz miec #!$%@? na mruganie* dlugimi tak samo masz zachowac klase i emocje i wara od hamulca.
@wlochaty88: Ja w pełni popieram @szaremyszki: bo nie raz widuję takich wyprzedzających, którzy w ogóle nie myślą, nie patrzą w lusterka, tylko zajeżdżają drogę innym i jeszcze nie mają ochoty opuszczać lewego pasa jadąc 125-130km/h bo 500 m dalej jedzie ciężarówka i ją również "połkną" na raz - to jest bolesne. Poza tym każda forma buractwa na drodze powinna być karana.
@Paszko_Rymbaba: Mirko nie zapomina. Z tym że ja nigdzie nie napisałem że ludziom daje długimi po oczach, bo tak nie robię. Tylko że się #!$%@? jak zajeżdżają. Ale mirko wydało wyrok, jestem bandytą ()

@szaremyszki nie próbuj tłumaczyć. Mireczki nie rozumieją że ktoś może jeździć szybko po autobanie. #!$%@? z tym, że akurat dwie paki tutaj są mniej niebezpieczne jak 80 w zabudowanym.
@wlochaty88: mnie rozwala jak jadę lewym pasem za innymi autami i wyprzedzamy wolniejszych, a za mną podjedzie jakiś #!$%@? audi q7 czy inne bmw x6 i mi mruga światłami. Ostatnio już mnie #!$%@? strzelił, zjechałem na prawy, gość mnie wyprzedził (dalej przed nim jest masa aut), ja wjechałem za niego i zacząłem mu mrugać długimi tak jak on mi. Wątpię, żeby ogarnął co się właśnie #!$%@?ło. Nie mam sił do tych