Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od czterech lat jestem z człowiekiem, który jest uczuciowym analfabetą. Nie potrafi powiedzieć, że kocha, nie potrafi wyrazić żadnych swoich uczuć, przeważnie mówi że nie wie co czuje. Wszystkie negatywne i pozytywne emocje tłumi w sobie, w ogóle nie rozmawia o problemach. Zresztą uważa, ze nie ma żadnych problemów, bo przecież jest programistą i ma pieniądze, więc nie potrzebuje nic więcej do szczęścia. Całe dnie spędza przed komputerem. Myślałam, że najlepszym rozwiązaniem jego "schorzenia" będzie terapia, ale cóż do psychologów jego zdaniem chodzą same świry. Cały czas opowiada, że chce być ze mną już zawsze, jednak o żadnym ślubie nie ma mowy, bo on nie jest gotowy.

Jak dotrzeć do takiego człowieka? Czy w ogóle jest sens? Czy po prostu lepiej odejść?

#feels #gorzkiezale #niebieskiepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 27
OP: @kalinkamaja: oczywiście znaczna część facetów nie jest zbyt wylewna, jednak większość i chodzi ze swoimi partnerkami za rękę i czasem im powie, że ich kocha i przyjdzie i przyjdzie i przytuli. Akurat w tym przypadku mówię o osobie z aleksytymią.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop

aa9e720431: @marianwro : ciężko mówić o fajnym spędzaniu czasu, ponieważ tej osobie wystarczy przebywanie w tym samym pokoju. Ta osoba nie odczuwa żadnych emocji, dlatego też nie potrzebuje nic od życia, nie można mówić o podróżach, o wyjściach, wystarczy Internet.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop

@AnonimoweMirkoWyznania: Nie napisałaś że wiesz co to za schorzenie, a brak czułości można różnie interpretować. Czy w takim razie nazwałaś przy nim to schorzenie? Pokazywałaś jakieś artykuły? Ma jakąś rodzinę? Jeżeli tak, to może spróbuj z nimi pogadac na ten temat?
@kalinkamaja nie wiem z kim sie wiazalas, ale ja nigdy nie trafilam na kogos emocjonalnie uposledzonego, kto mialby problem z tym, zeby powiedziec 'kocham Cie', porozmawiac o problemach albo okazywac uczucia.

@AnonimoweMirkoWyznania widocznie jestescie niedopasowani. Skoro Ty jestes uczuciowa i emocjonalna, okazujesz emocje zwlaszcza w zwiazku to sie po prostu nie dogadasz z facetem ozieblym emocjonalnie. Po czasie kazde jego tłumienie emocji odbierac bedziesz jako ignorowanie Ciebie i olewanie