Wpis z mikrobloga

Może ta informacja da niektórym do myślenia, wpis o tym jak na Ukrainie działają internetowi spamerzy piszący na stronach z propagandą, często cytowanych przez min. pudelka (aka defence24). „Hakerzy” pochwalili się spenetrowaniem środowiska ukraińskich wolontariuszy trudniących się fabrykowaniem i rozpowszechnianiem mniej lub bardziej wiarygodnych informacji min. na temat konfliktu w Donbasie. Dowiadujemy się że za stronami jak informnapalm, gruz200, czy seebreeze stoją Siły Zbrojne Ukrainy. Koordynacją działań trolli redagujących min. wspomniane strony zajmuje się kapitan Nikita Żujko z 72-go Centrum Operacji Informacyjno-Psychologicznych Ministerstwa Obrony Ukrainy.
Jedno ze źródeł
#donbaswar #ukrainainfo #4konserwy #neuropa #wojsko #militaria #ukraina #ukrainskapropaganda
  • 8
  • Odpowiedz
@Hardporecorn:
Chciałem zwrócić uwagę że ich spam jest ściśle kontrolowany przez rząd. Coś jak Olgino o którym lubią pisać nasze media.

Przecież oni nawet oficjalnie informowali, że rekrutują do tego ludzi

Mam sporo Ukraińców na roku, może coś wiedzą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Chciałem zwrócić uwagę że ich spam jest ściśle kontrolowany przez rząd.


@KZMeskoSK__kcnzKK: Dokładniej przez SBU. Nie bez powodu od dawna twierdzę, że jest to dużo mniej wiarygodne źródło nawet od takich gadzinówek, jak rosyjski Sputnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam sporo Ukraińców na roku, może coś wiedzą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Hardporecorn:
Jakbyś coś miał to pisz

Nie bez powodu od dawna twierdzę, że jest to dużo mniej wiarygodne źródło nawet od takich gadzinówek, jak rosyjski Sputnik

Siebie warci, w końcu to samo wychowanie, ta sama mentalność. Tak czy owak Ukraińcy których znam mają głęboko w doopie całą tą wojnę i zgniłą politykę.
  • Odpowiedz
@KZMeskoSK__kcnzKK: Ale o co ci chodzi? Przecież te strony jak infonapalm powstały w jawnej opozycji do wojny propagandowej prowadzonej przez rosję podczas inwazji na Krym. Przecież mówiły o tym nawet główne serwisy informacyjne w telewizji- że ukraina zamierza bronić się przed atakiem ruski troli. Z założenia miały być przeciwwagą dla putinowskiej propagandy.
Z choinki się urwałeś?
Taka ciekawostka- jak czytałem jeszcze GW to na gazeta.pl zaobserwowałem kilkadziesiąt razy grube akcje
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

ukraina zamierza bronić się przed atakiem ruski troli. Z założenia miały być przeciwwagą dla putinowskiej propagandy

Jej odpowiedź to stworzenie armii ukraińskich trolli co świetnie widać w internecie (#30kopiejekzawpis) i choćby mojej gazecie ;/
Dodanie komentarza na D24 czy Niezależna do niedawna graniczyło
KZMeskoSK__kcnzKK - @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: 
 ukraina zamierza bronić się p...

źródło: comment_behQ1QEMcsYyTKsBMcK9udKGyxgNqDg5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KZMeskoSK__kcnzKK:
Powiedz, kto normalny popiera rosję w napaści na suwerenny kraj jakim jest Ukraina?? Krym Rosyjski? Bo mieli go te kilkadziesiąt lat? Warszawę też mieli a różnica w okupacji nie wielka. Ludzie widzą kto jest agresorem. Tu troli nie potrzeba. A to, że rosja to bandycki kraj to fakt. To rosja musi łgać i tuszować swój bandytyzm, nie Ukraina. Prostowanie tych bredni to obowiązek każdego przyzwoitego człowieka.

No i jakie jest to inne zdanie na temat Ukrainy? Ukraina przeprowadziła inwazję na rosję? Referendum z frekwencją 106% pod karabinami jest ok? Może to, że Ukraina nie ma prawa istnieć?

Dobrze, że te wasze machloje ze skryptami trochę ukrócili na tym portalu, jeszcze na wp.pl mogli by się do roboty wziąć i wypierniczać propagandę co dostaje 300 głosów
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Dobrze, że te wasze machloje ze skryptami trochę ukrócili na tym portalu, jeszcze na wp.pl mogli by się do roboty wziąć i wypierniczać propagandę co dostaje 300 głosów w dwie minuty.


Jakie NASZE machloje? JPRDL. O tym właśnie mówiłem, człowiek ma inne poglądy i od razu spotyka go mowa nienawiści i wyzwiska od ruskich trolli :/ To nie czasy ein volk, ein meinung ;/ Zajrzyj na portale jak kresy24, d24 czy polukr, zobaczysz także manipulacje drugiej strony. Moja znajomość komputera ogranicza się do nagrywanie piratów na konsole i
  • Odpowiedz