Wpis z mikrobloga

Mirki!
Następujący problem mam:
Komputer podłączony do gniazdka, łapiemy za obudowę jedną ręką i drugą za grzejnik - czujemy kopanie prądu.
Biorę komputer do innego pokoju, ten sam schemat, jedną ręką za obudowę, drugą za grzejnik - prąd nie kopie.

Wydaje mi się, że gniazdko jest jebnięte i coś źle przewodzi i efekt jest jaki jest dlatego jutro sprawdzę na nowo zakupionym gniazdku chyba, że... Wy macie pomysł co jest #!$%@?.

Boję się, że jakiś dzieciak od rodziny źle złapie i jeszcze sobie ręce usmaży czy kot będzie łaził i też zdechnie jak go zacznie pieścić. Wolę nie ryzykować i chcę to naprawić i szukam przy okazji innych możliwych opcji.

#elektryka #prad #pytanie #elektrykapradnietyka ##!$%@?
  • 6
brak bolca na boku :)


@wonsz_smieszek: tak myślałem, dlatego rozkręciłem gniazdko i upewniłem się, że trzeci przewód jest wpięty w "bolec na boku" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie jeszcze jutro sprawdzę czy gniazdko po drugiej stronie pokoju działa czy też kopie bo już mi sąsiad w ściany #!$%@?ł pięściami, chyba go #!$%@? grzebanie w gniazdku o 23:00.
@Nutaharion: Sprawdź przewód zasilający kompa (może się złamał?), podłączaj wprost do gniazdka, żeby wykluczyć jakieś przedłużacze, no i w sumie dobrze byłoby potwierdzić - jeżeli masz instalację trójprzewodową w gniazdkach - że ten przewód ochronny też się gdzieś dalej nie rozłączył i faktycznie jest uziemiony :)
Sprawdź przewód zasilający kompa (może się złamał?)


@wonsz_smieszek: brałem komputer do innego pokoju i tam go podłączałem i łapałem za grzejnik i nic mi nie było. Kopie w jednym z gniazdek.

podłączaj wprost do gniazdka, żeby wykluczyć jakieś przedłużacze


@wonsz_smieszek: tak robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeżeli masz instalację trójprzewodową w gniazdkach - że ten przewód ochronny też się gdzieś dalej nie rozłączył i faktycznie jest