Wpis z mikrobloga

Mireczki szanowne,

poszukuje telefonu, który sprosta umiejętnościom mojej schorowanej babci 85+.
Zależy mi na najprostszym możliwym rozwiązaniu, którym mógłbym jej pomóc.

Czy istnieje urządzenie / aparat - posiadający jeden lub dwa przyciski, którymi wykonuje sie połączenia i nic poza tym ? Czyli niezależnie od stanu telefonu zawsze jednokrotne nacisniecie przycisku wykona polaczenia pod przypisany do niego numer. musi posiadać prostą i skuteczną funkcje nawiazania polaczenia glosowego z konkretnym numerem (niealarmowym). Możliwość trybu głośnomówiącego jak najbardziej na plus.

Babcia nie poradziła sobie z obsługa najprostszego modelu myPhone. Jest coś co mnie uratuje, czy pozostaje budowa i programowanie tego we wlasnym zakresie?

Poszukiwania w sieci jak dotychczas bezskuteczne.

#telefony #android #technologia #kiciochpyta #pomocy
  • 10
@fourhundredthree: jak nie ogarnęła najprostszego myphone to już nie ma alternatywy, może maxcom ale to w sumie to samo, można przypisać guziki do nr. Wielkie cyferki i gada do kogo dzwoni. Moja babcia też ten wiek plus ten niemiec co wszystko zabiera i ogarnia.
@fourhundredthree: Maxcom miał kiedyś telefon klawiaturą + trzema wielkimi guzikami M1 M2 i M3 nad nią do których przypisywane były dowolne numery. Sprawdzał się spoko, ale żywotność telefonu jest beznadziejna, bo się popsuł na amen (nie mówiąc o baterii) po około 2,5 latach.