Wpis z mikrobloga

Od kilku lat chodzi za mną #wino ale nie takie sklepowe tylko #winodomowejroboty . Byłem ostatnio na wakacjach w PL i zaopatrzyłem sie w butle 25l, korek oraz rurkę fermrntacyjną. Winogrono zerwane z ogrodu siostry i przewiezione do NL już w butli. W niedziele zalane wodą z 5kg cukru. Dziś już zaobserwowałem pierwsze oznaki "życia". Jak sie uda to spróbuje zrobić jakieś #rozdajo :) 3majcie kciuki aby wyszło jak najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz kenay - Od kilku lat chodzi za mną #wino ale nie takie sklepowe tylko #winodomowejrob...
źródło: comment_sjw20EBMZe17fs99tMU8dcnXo1N8FLM7.jpg
  • 14
@krsup: nie wiem nie znam sie i robię to pierwszy raz. Słuchałem po prostu ludzi którzy w tym fachu siedzą już kilkanaście lat i mam nadzieje ze sie uda...
Na dzikich drożdżach nigdy nie wiadomo ( ͡° ʖ̯ ͡°) przeważnie się oczyszcza grona przed fermentacją bo nikt nie chce robali itp. w winie co zarazem może wpłynąć na smak
@krsup: co roku dostaje butelkę wina od szwagra właśnie tak przygotowanego. Z 15 lat juz próbowałem i nie narzekam wiec teraz sam próbuję :)
@kenay: Trzeba było je oberwać z kiści, zgnieść. Wg mnie nie nadają się do maceracji bo za mały baniak. Ja tak jednak spróbuję zrobić w tym roku w 50. ciekawy jestem co wyjdzie. SPoro też cukru dałeś