Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Smutno mi mirki w #!$%@? :(
A więc rozchodzi się o pieniądze, ale od początku: przez kilka lat uczyłem się ⫵programowanie, ugryzłem w sumie wszystkiego po trochę, ale w niczym się tak nie odnalazłem jak webdev, czuję się w nim jak ryba w wodzie, serio. Kiedy zaczynałem (jakoś 2 lata temu) byłem bardziej frontendowcem, ale cały czas coś mnie pchało w backend, a więc po jakimś czasie zacząłem pisać pełnoprawne serwisy, które działały, były zabezpieczone i nawet nie wyglądały źle. Zacząłem się szlifować w tym, bo wiedziałem że to jest to co chce robić. W międzyczasie próbowałem znaleźć klientów którym mogłem coś napisać, głównie opierało się to na facebooku (Głównie jackpoty/ruletki ⫵csgo, lecz niestety zazwyczaj klientami byli 12 latki, którzy cały czas zapewniali że mają pieniądze, a na koniec konczyłem z projektem na komputerze i brakiem pieniędzy.) Przez cały ten czas zrobiłem chyba tylko jeden projekt za który dostałem pieniądze. A teraz sedno sprawy: Na naukę programowania (która zacząłem kilka lat temu, bo zanim wszystkiego ugryzłem po trochę to minęło sporo czasu, może z 3-4 lata) poświęciłem bardzo dużo czasu, i teraz pluje sobie w brodę, ponieważ nie mam jak tej wiedzy wykorzystać. Chciałbym po prostu robić jakieś projekty. Nie chodzi mi o kwoty rzędu 15k jak wykopowy programista, ale o chociaż te 100 zł miesięcznie żeby karnet na siłownię samemu sobie opłacać :) No ale cóż, nie mogę iść do pracy bo nie mam 18 lat, klientów nie znajdę bo kto zaufa dzieciakowi 16 lat, praca zdalna też odpada, bo kto zatrudni 16 latka. Ehhh...przez to czuję trochę demotywacje i coraz rzadziej odpalam Sublime Text i piszę :( Mógłbym co prawda stworzyć jakąś stronę, no ale do tego potrzeba reklamy która kosztuje niemało i pomysłu którego mi brak. Smutno trochę :(

#webdev #zalesie #programista15k, albo raczej #programista0k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: daj ogłoszenie na stronce z korepetycjami, uwierz mi, że studenciaki się odezwą, żebyś im projekty pisał za hajs. Pracujesz zdalnie, nikt nie wie jak wygladasz, ile masz lat itp. Piszesz 1/3 kodu wysyłasz screenca z fragmentem i bierzesz 30% zaliczki, reszta po skonczeniu projektu. Ceny za projekt to nawet po kilka stówek, niektórzy znajomi tyle byli gotowi zapłacić.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeny człowieku masz dopiero 16 lat. Porób dla kogoś przez internet to potem nie będziesz mógł się od nich opętać. Ja sprzedawałem motywy do WP na themeforest.net z ziomkami przez neta na miejscu, ale trzeba było nie raz przesiedzieć do rana.
@AnonimoweMirkoWyznania: bądź freelancerem, ludzie dają zlecenia, Ty jakieś przyjmujesz i ogarniasz, jak sie podoba to bierzesz hajs. PS. nie musisz wcale mówić że masz 16 lat. Wystarczy że będziesz zachowywał się porządnie a każdy będzie myślał że jesteś jakimś webdevowym specem. Chciałbym tyle umiec co Ty w Twoim wieku. Nie każdy tyle umie. Popatrz na portale typu linkedin, z fartem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeśli potrafisz tworzyć strony na jakimś poziome oglaszaj sie w necie. Moj kolega mial 16-17 i tworzyl strony internetowe zarabiajac nie raz ponad 1000zl. To nie bajt, sprobuj a zobaczysz czy warto!
@IIIIIIIII: do 70 to chyba ty. Ja przechodzę na emeryturę w wieku 40 lat z funduszu " Moje Bo Odkładałem, a nie liczyłem na ZUS ".
P.S.
Polecam fundusz!
@AnonimoweMirkoWyznania: rób projekty na Git'a, jak skończysz 18 lat z kilkoma fajnymi projektami spokojnie na start będziesz już regularem z wynagrodzeniem 4,5k na start, później zapewne podwyżki, rzędu 25% co 3 miesiące.
OP: @513d3m: Ciekawa propozycja, muszę to ogarnąć.
@mg93: To właśnie próbuje robić, tylko ciężko znaleźć kogoś dla kogo mogę to robić. Próbowałem na fiverr.com, może miałem dwa wyświetlenia dziennie i 0 sprzedanej usługi :D
@dedronek: No tak, tylko gdzie się reklamować :P Zazwyczaj kiedy pisałem z klientami to nigdy nie mówiłem o moim wieku, zawsze pisze jak poważny biznesmen ( ͡º ͜ʖ͡º)
@
OP: @513d3m: Ciekawa propozycja, muszę to ogarnąć.
@mg93: To właśnie próbuje robić, tylko ciężko znaleźć kogoś dla kogo mogę to robić. Próbowałem na fiverr.com, może miałem dwa wyświetlenia dziennie i 0 sprzedanej usługi :D
@dedronek: No tak, tylko gdzie się reklamować :P Zazwyczaj kiedy pisałem z klientami to nigdy nie mówiłem o moim wieku, zawsze pisze jak poważny biznesmen ( ͡º ͜ʖ͡º)
@
No ale cóż, nie mogę iść do pracy bo nie mam 18 lat, klientów nie znajdę bo kto zaufa dzieciakowi 16 lat, praca zdalna też odpada, bo kto zatrudni 16 latka.


@AnonimoweMirkoWyznania: To jest nieprawda, ja znalazłem pracę zdalną jako webdev w wieku właśnie 16 lat, więc da się.