Wpis z mikrobloga

latem następnego roku zamierzam kupić dom


@Pan_Wloczykij: właśnie miałem polecić inwestycję w domy ale widze kolega już wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam Bitcoin, obecnie stabilniejsza waluta niż £ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@malamegi: Wole jednak poczekać mimo że mógłbym już spokojnie kupić. Jest kilka powodów, wierzę że ceny spadną a pyzatym znacznie łatwiej jest się przeprowadzić w lato.

W grę wchodzą tylko konta z kapitalizacją miesięczną i łatwym wycofaniem środków. Z tego co się orientuję większość ISA ma kapitalizację roczną czego chcę uniknąć.

Mogła byś rozwinąć temat nie czekania z kupnem domu?

Od siebie dodam że jedna z najważniejszych rzeczy przed kupnem domu
@Pan_Wloczykij: ciezko mo sie wypowiadać na temat obecnej sytuacji na rynku, bo swoj dom kupowałam 4 lata temu. Jest tez kwestia lokalizacji- w Londynie ceny idą zawsze w gore. Zobacz na oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w bankach- kwota jaka włożysz w depozyt raczej nigdy nie dostanie wyższego oprocentowania niz oprocentowanie kredytu. Wiec zakładając, ze wynajmujesz mieszkanie, lepiej miec go za hipotece. Zakładając, ze rata=cena wynajmu (a często jest niższa-zależy od opcji kredytu),
@Pan_Wloczykij: oprocentowanie spada, choć ciagle będzie konkurencyjne dla zwykłych lokat. Zarówno w Lloydsie jak i TSB i chyba Nationwide masz konta z dobrym oprocentowaniem ale mniejszymi limitami (jednakże chodza plotki ze Lloyds będzie następnym uginającym oprocentowanie)