Wpis z mikrobloga

Minął miesiąc od ostatniej ankiety, zatem ponawiam pytanie:

Stan na 30.08..2016

#neuropa #polityka #4konserwy #korwin #kukiz #razem #cbow #cbom #platformaobywatelska #pis #psl #sld #ankieta #twojruch #nowoczesna

@BongoBong, wołam do wiesz czego.

Jeżeli masz możliwości rozkład przedstaw na dwie metodologie - traktowanie jako jeden okręg oraz wiele okręgów. Fajne też by było zestawienie zmian w stosunku do poprzedniej ankiety.

GDYBY WYBORY ODBYŁY SIĘ DZISIAJ, NA KOGO BYŚ ZAGŁOSOWAŁ

  • PiS 6.9% (73)
  • PO 3.2% (34)
  • Kukiz'15 21.8% (231)
  • Nowoczesna 11.7% (124)
  • PSL 0.7% (7)
  • KORWiN 44.4% (470)
  • SLD 1.1% (12)
  • Twój Ruch 0.4% (4)
  • Razem 8.9% (94)
  • Partia Demokratyczna 0.9% (10)

Oddanych głosów: 1059

  • 23
Czemu akurat w ankiecie są demokraci.pl, która dawno samodzielnie w wyborach nie startowała, a nie ma Samoobrony czy Nowej Prawicy?


@Strain: pytałem ostatnio o dodatkowe partie. Padło pytanie o Partie demokratyczną, natomiast Samoobrony nie czy KNP nie widziałem.

edit - KNP też było. Nie zauważyłem. Następnym razem coś sie wymyśli. Myślałem o połączeniu SLD z TR, bo tak w sumie ostatnio startowali.

edit2 - w sumie można by bylo jeszcze ziobrzystów
@Goofas: To następnym razem jak będzie ankieta i pytanie o dodatkową partię/stowarzyszenie/komitet to dopisz RAŚ
(Ruch Autonomii Śląska). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbezpieczniej jednak chyba było dać opcję "nie głosuję" lub "ktoś inny".
@Goofas: no i wyniki jak na razie podobne jak miesiąc temu, stracił PiS i PO (trolle jeszcze nie weszły dziś na wypok?). Dziwi mnie nadal, że tak mało głosów na .N, KORWiN za to do przewidzenia.
@Goofas: To jest dramat, ale nie ma na kogo głosować... Pewnie zagłosowałbym tak jak wskazałem w ankiecie- na Korwina. Ale bez przekonania... ot tak żeby odciągnąć szkodników i pokazać, że komuś jeszcze zależy na liberalnym gospodarczo państwie... Przy czym KORWIN ani mi nie pasuje światopoglądowo, ani nie ma kadr żeby rządzić, czy współrządzić, czy żeby w ogóle się przebić wizerunkowo, lub merytorycznie w Parlamencie...

Wciąż czekam na partię liberalną gospodarczo, oraz