Wpis z mikrobloga

Divine (Aggro) Paladin z kompletnym tutorialem (niżej)

Witam Mireczki, po ograniu wieeelu gier nim od rozpoczęcia nowej mety, wrzucam właśnie to (mam nadzieję, że przyda się innym, najbardziej nowym oraz średnio-zaawansowanym) graczom, ale także i zaawansowanym jak @Vasek: @ZwyklyMarcin ( ͡° ͜ʖ ͡°) no cześć . Ważne jest, że ten deck - mimo, iż typ aggro, nie jest łatwym do grania jak chcemy wykręcać dobre wyniki nim, oraz wbrew powszechnym plotkom, nie uderzamy tylko w face, kontrolujemy!! stół, dzięki naszym bąbelkom (divine shield)

Deck jest w sumie mojego autorstwa, przeszedł wiele zmian od klasycznego divine pala z przed kilku miesięcy.

Mulligan: przeciwko każdej klasie.
1. Ogólnie: Selfless Hero, Young Priestess, Abusive Sergeant, Argent Protector, Bilefin Tidehunter, Flame Juggler
2. Bez monety: Selfless Hero, Young Priestess, oraz Bilefin Tidehunter bądź Divine Strenght
3. Z monetą: Selfless Hero, Young Priestess, Argent Protector
Najlepszym startem dla nas jest moneta i 3 karty wskazane wyżej, wtedy wchodzi bardzo dobre aggro combo (1wsza tura z monetą Selfless Hero, Young Priestess, 2ga tura Argent Protector i battlecry na Young Priestess), czyli mamy pod koniec naszej 2giej tury 3 miniony na stole o statach, w 99% przypadków 2/2 2/1 z divine shield i 2/3., gdyż Priestess daje nam co turę 1hp losowemu minionowi pod koniec naszej tury, a w kolejnej jak coś puścimy na stół np niech będzie np flame juggler mamy go 2/4.
4. vs Druid -> bez monety mulliganujemy na 3 1drop miniony-> tutaj zawsze wrzucamy 1drop miniona na stół w 1wszej turze, mamy praktycznie pewność, iż zużyje monetę by nam go zbić swoim hero power.
5. vs Rouge -> bez monety mulligan na 2 1drop miniony oraz Bilefin Tidehunter. Albo gramy by zbił nam miniona i zużył monetę, albo opuszczamy turę, i nastepnie wstawiamy Bilefin Tidehunter. Zdarza się, że musimy opuścić 2 pierwsze tury, i w 3ciej wstawiamy Young Priestess oraz Bilefin Tidehunter.
-Inna opcja mulligan na Flame Jugglera z 2ma 1drop minionami.

Z czym radzimy sobie, raczej bez większych problemów? przy naszym mulliganie.
1. zoolock
2. face shaman
2.5. wszystkie aggro decki
3. midrange hunter
4. praktycznie wszystkie c'thuny, ale uderzamy w face ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Token druid

Z czym trzeba się postarać?
1. tempo mage
2. patron warrior / pirate warrior
3. Midrange Shaman

Z czym sporo musimy myśleć?
1. Wszystkie decki z tauntami, głównie: dragony.
2. Wszystkie decki z duzą ilością heal'u: reno decki (tutaj to w sumie reno jak wjedzie to pozamiatane, chyba, że mamy dobry stół i możemy ubić przeciwnika w 1 rundzie na te z 12 hp.)
3. Freeze mage - jak ma "dream" rozdanie.
4. Control Paladyn jak zacznie się leczyć.

Reszty nie pamiętam, ale deck dobrze radzi sobie w obecnej mecie, jak nauczymy się nim grać i znamy na wylot talie przeciwnika.

Combo:
1. Steward of Darkshire (wrzucamy najlepiej w 4/5tej turze)
z Bilefin Tidehunter bądź jakimkolwiek minionem z 1hp), używamy też naszego hero power.
z nastepnie z Moroes'em, dobry value nam robi na stole, tworząć 1/1 miniony z divine shield
2. Rallying Blade jak mamy na stole miniony z divine shield, wtedy dostają +1/1
3. Defender of Argus, wrzucamy najlepiej pomiędzy miniony z divine shieldem, wtedy mają taunt i zarazem divine shield.

Na duże miniony przeciwnika.
- Aldor Peacekeeper
- Keeper of Uldaman (tutaj też możemy, jak kontrolujemy board naszego np 1/1 minion podbić do 3/3)

Ogólnie gra tym deckiem na control decki polega na face is da place, ale na aggro - zbijamy wszystko co wstawi, by kontrolować w jakimś stopniu board.

Mam nadzieję, że się przyda, gdyż troche pisałem to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Spokojnie zlatujemy tym deckiem do 10/9 rangi, potem zawsze odpalam midrange decki, więc nie wiem jak dalej, ale tryhard juz sie zaczyna lekki wtedy i lepiej pograć czymś innym.
Natomiast w legendzie, spokojnie możemy nim się przebijać wgłąb ranku.


@stresS: jak obiecałem.
#hearthstone
Pobierz z0nic - Divine (Aggro) Paladin z kompletnym tutorialem (niżej)

Witam Mireczki, po ...
źródło: comment_PUTsSj46Nzc5lNuOJqdGJmpeZMPgwlZH.jpg
  • 6
@vartan: no raczej
@adek_sggw: w sumie nie polecam, zawsze mi go zdejmowali, ale value robi na stole jak ma chociaż 9/9. Lecz odejmuje divine shield minionom, a bardziej imo potrzebne bąbelki zamiast napakowanego miniona, włożyłem za niego tiriona, który w late game dobrze się sprawuje.