Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po instalacji bezprzewodowej skanero-drukarki brother na Debianie. Oficjalnie zero wsparcia dla Linuksa na kartonie czy manualach papierowych jednakże na stronie producenta sterowniki są. Niestety bez żadnego rozsądnego manuala. Pozytywne zaskoczenie że sterowniki instaluje skrypt ale potem zgrzyty przy ustawieniu DRI urządzenia w sterowniku, binarnego IP w cupsie oraz konieczność ustawienia na routerze statycznego IP dla urządzenia - nic o tym nie zostało nigdzie wspomniane nigdzie dla mojego modelu drukarki. Oczywiście 3 godziny szukania recept na forach dla innych drukarek tej firmy i kminienia - ale po wszystkim niesamowita radocha że wszystko działa bez problemu. Szkoda że producenci lepiej nie wspierają Linuksa - przynajmniej porządna isntrukcja do sterownika by się przydała - bo teraz jak już wszystko wiem to instalacja zajęłaby mi 2 minuty - a tak czuje się jak w czasach Windowsa 95.
#linux #debian #chwalesie
  • 8
@u43dqe14m3: tylko gdzie? nie jestem nigdzie zarejestrowany oprócz wypoka :) moge to tu opisać i ewentualnie ktoś może sobie wkleić gdziekolwiek na forum. Ogólnie to każdy problem na który napotkałem jest już rozwiązany na anglojęzycznych forach ale fakt faktem całościowego procesu instalacji nie ma.
@ArpeggiaVibration: pingwinek.net xd
Co do sterowników, część nie obsługuje, część obsługuje. Fajne w HP jest to, że po prostu wpinasz i w ponad 90% przypadkach (u mnie zawsze) sterowniki się instalują i drukarka od razu jest wgrana. Tylko konfigurujesz (gorsza jakość zdjęcia, blabla)
@fervi: moja drukarka - czyli brother DCP-J4120DW - też pewnie by tak miała ale kabel USB nie był dołączony :( (jest możliwość wpięcia ale trzeba go dokupić osobno przez internet za ok 15zł) i dlatego męczyłem się by bezprzewodowo móc drukować i skanować - i się udało :) . A na tym pingwinku to gdzie zamieszczać? Gdzieś na forum czy jest jakaś sekcja do tego przeznaczona? Z chęcią zrobię manuala tym
@fervi: dobra, to zrobie tutaj manuala - jak ktoś ma konto na ubuntu lub debnianie niech zaplusuje to zawołam jak już skończę - to wkleicie tam w odpowiednie sekcje. Mój manual powinien działać ze wszystkimi bezprzewodowymi drukarkami i skanerami brother - nie tylko z moją - więc powinien się przydać :)
@ArpeggiaVibration: To, ze urzadzenie sieciowe ktore bedzie gdzies bindowane wypada by mialo adres staly wynika raczej z logiki.

Zas co do samej obslugi urzadzenia to te od Brothera doskonale radza sobie z Bonjour. Wystarczylo zainstalowac i problem z glowy.