Wpis z mikrobloga

Mirki, znów potrzebuje pomocy..
Kontynuując ten wpis http://www.wykop.pl/wpis/18946769/mirki-potrzebuje-kupic-router-wifi-adsl-internety-/ , zakupiłem router Asus rt -ac51u, ale nie mogę go podłączyć, bo modem to Sagem F@ST 800 e4 który ma wejście na kabel telefoniczny i wyjście USB do komputera i nie wiem jak przejść z wejścia rj11 na rj45.
Także Mirki co robić ? Wystarczy zmiana modemu ? Jeśli tak to na jaki ? Netia Spot ? Jakieś przejście rj11 na rj45 ?
Czy może zwrócić router, a zamówić router ADSL ?

Wołam @qmork @keepsta

#router #pcmasterrace #internet #pytanie #kiciochpyta
  • 26
@GeneraleHans:
Noooo.... #!$%@?łeś.. :P Kupiłes router taki goły, nie obsługujący linii dsl w żadnym stopniu
Netgear DGND3700v2 i masz problem z głowy..

Edit.:
Chociaż zastanawia mnie.. skąd Ty kuźwa wytrzasnąłeś ten modem ? i co Ty na nim chciałeś stworzyć..

Edit2: to chyba rozwiązanie, które jest najbardziej "dookoła" prostych połączeń..

Edit3: Poza tym gówniany, bo gówniany ale router od netii mogłeś wziąć w dzierżawę za jednorazowe 20 zł przy przedłużaniu umowy
@GeneraleHans:
Weź jego słabszy odpowiednik n300 (DGN2200M dla Twojego 5mbps będzie wystarczający)
Słabo to rozegrałeś nawet nie sprawdzając gniazdek z tyłu urządzeń :P poza tym ten modem jest "niepodłączalny" do sprzętu sieciowego.. tylko PC go łyknie i to ze sterownikami, które robią problemy..
@koorekk: Taka sytuacja ma miejsce w domu mojego różowego paska. Nie rozpisując się za wiele, do tej pory nikt nie potrzebował wifi, ani bardziej rozbudowanego modemu. Teraz się to zmieniło i trzeba to ogarnąć.

Czyli jakie będzie najlepsze rozwiązanie ? Ten n300 wystarczy do większych prędkości ? NetGear jest dobrą firmą ? Może coś z Asusa ?

Edit. Moj błąd był taki ze dokładnie nie sprawdziłem wejść, byłem przekonany że w
@GeneraleHans:
no przy takim układzie by śmigało, trudno stało się.

Jeśli będziesz miał w sklepie opcję wymiany to ustawia Cię jakikolwiek Router ADSL (najsłabsze ogarniają łącze do 18,5 MB)
Netgear, którego polecałem DGN2200m jest mocniejszy, ogarnia do łącze 37,5MB. Ma jeden zakres, ale to nie powinno stanowić problemu. Sam mam N600 (jego mocniejszy odpowiednik dwuzakresowy) ta seria routerów ADSL jest fajna w konfiguracji i mega stabilna. Mój działał na starym mieszkaniu
@GeneraleHans:
Dobra inaczej.
Router ADSL ułatwienie w konfiguracji i jeden zasilacz mniej w gniazdku ;) no bo zasilasz jedno urządzenie. Netgear jest stabilny więc tą kwestię pomijam. Grywam w gieraczki i nie miałem nigdy problemu z pingiem (nawet przy połączonych 2 lapach, pc przez kable i dwóch telefonach z andkiem)

Router + modem to zabezpieczenie w przpadku jebnięcia piorunem (szansa 50-50 że splali tylko jedno urządzenie)