Wpis z mikrobloga

Druga doba w Stanach i oby takich dup było więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pierwszy dzień w biurze, poznałem kilka ciekawych osób. Poznałem miejsce gdzie pracuje sporo ludzi nad dużym projektem i wiele rzeczy mnie zadzwiwiło. Pracowałem wcześniej dla podwykonawców VW, Porsche, BMW i Audi, ale nigdy nie spotkałem się z czymś takim. W europie dowiesz się i zobaczysz tyle co powinieneś. Nie mniej, nie więcej. To co ma Ci wystarczyć do pracy. Tutaj pierwsze co zobaczyliśmy to sala gdzie designerzy modelują i skłądają różne koncepty w całość, posadzili nas w koncepcie częściowo złożonym z gliny, a częściowo z wstępnych plastików lub foteli. Wytłumaczyli jaki mają na to pomysł i co będzie dalej. Później usiedliśmy przy komputerach, które jak to zwykle bywa chwilę potrwało zanim zostały zorganizowane, zainstalowane i odpalone. Ale mieliśmy sporo czasu na to żeby zobaczyć co się dzieje dookoła. Tutaj kolejna niespodzianka. Zazwyczaj wyglądało to tak, że designerzy siedzieli w swoim pokoju lub oddziale, konstruktorzy w swoim. Ludzie od reklamy i grafik to w ogóle już całkiem na drugim końcu zakładu albo i miasta. Tutaj wszyscy siedzieli razem. Graficy robili zdjęcia reklamowe, obok facet robił film, trzeci renderował modele 3d, piaty siedział i liczył tabelki w exelu. Każdy w jednym open space, wypełnionym materiałami, zdjęciami, grafikami. I każdy do każdego podchodził i jarał się pracą drugiej osoby (no może oprócz tych księgowych co tabelki liczyli :P). Takia samonapędzająca się maszynka motywacji do dalszej pracy. Aż nie mogę się doczekać żeby tam jutro wrócić!
Druga rzecz na dziś to klimat nadmorski czy raczej nadoceaniczny. Szczerze mówiąc to myślałem że spłonę tu żywcem. Jak patrzyłem na temperatury to minimum 20 stopni i to w nocy. (chociaż mój risercz chyba był słaby, sprawdziłęm tylko jedną stronę). Przylecieliśmy w nocy, to w sumie bywa, że nawieje od morza i pizga. Spoko. Ale wstaliśmy rano, cały dzień zwiedzania w niedzielę, a tu dalej chłodno i czasami nawet w bluzie i jeansach zimno. Dopiero jak słonaczko przygrzało to było lepiej, ale w cieniu to słabo. Dlatego gdzie by się nie jechało to zawsze warto wziąć polarek :)
A i jest jeszcze 3 rzecz która mi właśnie wpadła do głowy. Autostrady. Drugi dzień się po nich poruszam i zauważyłem, że kultura jazdy jest jeszcze inna niż w Polsce czy niemczech. 5 pasów to często gęsto minumum, ale większość (nie wszyscy ;) ludzi jedzie tyle co ograniczenie lub minimalnie więcej. Nie ważne który pas. Jest 65 mph to wszyscy się tak toczą. Jest korek to wszyscy się toczą 20 mph i jadą równo. Do tego chyba dużo ludzi jeździło wcześniej BMW bo nie potrafią korzystać z kierunkowskazów :) Ale nie zmieniają pasów tak bezczelnie przed nosem tylko jak jest miejsce to zjedzie, a jak jest ciasno to faktycznie pofatyguje palec do kierunku.
No ale nic, po dniu pełnym wrażeń pyknąłem jeszcze 3 mile przebieżki, kompiel, piwko i czas spać ;)
#przepiornaemigracji #usa
  • 30
@Przepior86: och, poczekaj aż znajdziesz takie dwa pasy co sie łączą w jeden, bez znaków i niczego, i zaczyna sie wyścig kto pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W europie dowiesz się i zobaczysz tyle co powinieneś. Nie mniej, nie więcej.


@Przepior86: Wydaje mi się że to zależy od firmy, ja pracuje w PL w międzynarodowym korpo i wszyscy siedzimy razem i dyskutujemy na rożne tematy. Czasem przyjdzie grafik i zapyta się co uważamy o danym projekcie, czasem my pójdziemy do kogoś z pytaniem.
@Przepior86: Generalnie bardzo fajnie sie to czyta (zarowno ten wpis jak i poprzedni), ale o ile w poprzednim poscie pisales o "swierzosci" to myslalem, ze po prostu pomylka, tak teraz po zobaczeniu slowa "kompiel" zwatpilem :P Jak juz planujesz pisac pod tym tagiem (a mam nadzieje, ze tak) to postaraj sie moze korzystac z autokorekty, zawsze to bedzie jakos lepiej wygladalo :)
@Przepior86: nie wiem jaki Stan, ale w CA jest bardzo niska kultura jazdy, a czasem nawet jej brak. O ile jeszcze kierowcy amerykańskich trailer trucks trzymają się prawych pasów to zwykłe Dżony i Franki w groteskowo wielkich pickupach nagminnie wymuszają pierwszeństwo, trąbią jak nie ruszysz ich tempem ze świateł, a na autostradzie tropią węża, oczywiście bez kierunków
@Przepior86: toczą się tyle, bo automaty mają. Jak ktoś co 3 metry musi robić manewr ruszenie>sprzęgło >dwójka>hamowanie >sprzęgło >zatrzymanie >jedynka >powtórz to każdego #!$%@? jasny może strzelić. A na automacie to tylko stópką sobie majtasz i tyle.
Co do open spacea gdzie są wszyscy- jeden rabin powie tak, inny powie nie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Klimat? Zapraszamy znowu do Polski, obecnie 20 stopni to maks , a